""

ZOI: Šveđani osvetili Ruse, za zlato sa Kanadom ili SAD!

Vreme čitanja: 1min | pet. 21.02.14. | 17:26

Finska izgubila sa 2:1 posle preokreta

Hokejaši Švedske plasirali su se u finale olimpijskog turnira u Sočiju, pošto su u polufinalu savladali Finsku sa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0).

Selekcija "tri krune" do trijumfa je došla posle preokreta, pošto su Finci poveli u 26. minutu golom Olija Jokinena. Pet minuta kasnije izjednačio je Lui Erikson, a veliku pobedu Šveđanima doneo je Erik Karlson u 37. minutu.

Do kraja meča odličnu partiju pružio je švedski golman Henrik Lundkvist, koji je sakupio 25 odbrana.

Protivnik Švedske u finalu koje se igra u nedelju biće bolji iz meča SAD - Kanada. Taj duel na programu je od 18 sati po srednjeevropskom vremenu.

Švedska će u nedelju imati priliku da dođe do trećeg olimpijskog zlata, a prethodno su trijumfovali 1994. godine u Lilehameru i 2006. u Torinu.