Miloš Grozdanić ©Star Sport

Toplica ni do kolena divu iz Novog Sada, Vojvodina u Prokuplju slavila 24 gola razlike

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.12.22. | 20:42

Lale demonstrirale silu, Topličanin postigao po osam golova u oba poluvremena - 40:16

Revanš meč EHF kupa sa Kremsom je odložen zbog dešavanja u prom meču, ali je Vojvodina u domaćem prvenstvu odigrala na evropskom nivou i uništila domaći Topličanin sa čak 24 poena razlike - 40:16 (20:8).

Dugogodišnji vladar srpskog rukometa pregazio je nemoćnog rivala, koji je već u 22. minutu utakmice bio na dvocifrenom zaostatku (6:16), pa mu posle toga više nije bilo spasa. Ekipa Borisa Rojevića nije posustajala, već je dodavala gas i uvećavala prednost. Na poluvremenu je bilo +12 (20:8), a već u 45. minutu okruglo 20 golova prednosti za goste (30:10). Maksimalnu zalihu od 24 gola prednosti Novosađani su dostizali u nekoliko navrata u samom finišu, a na kraju je slavlje zaokružio najbolji strelac utakmice Marko Vasić, svojim osmim golom na meču.

Na visini zadatka bio je i Miloš Grozdanić, koji je dao gol manje, dok su po šest golova postigli Gregor Ocvirk i Marin Buneta. Na golu gostiju dominantan je bio i Idris Drisi sa 12 uspešnih intervencija.

Kod indisponiranog sastava Zlatka Petronijevića, koji je u prošlom kolu na svom terenu osvojio iznenađujući bod protiv favorizovane Metaloplastike, najefikasniji je bio Alekandar Stojanović sa sedam postignutih golova, dok je pivotmen Sead Međedović postigao četiri.