(©MN Press)

TENT izbacio Šarlroa i zakazao okršaje sa Sportingom

Vreme čitanja: 1min | sre. 18.10.23. | 23:17

Obrenovčanke u drugom meču slavile 3:2 u Belgiji

Odbojkašice TENT-a iz Obrenovca plasirale su se u šesnaestinu finala Kupa izazivača 2024, pošto su u 1. kolu eliminisale belgijski Šarlroa. TENT je večeras u Belgiji u revanš utakmici 1. kola savladao domaći sastav posle pet setova - 3:2, po setovima 25:13, 29:31, 25:20, 17:25 i 15:11, posle 124 minuta igre.

Izabranice Igora Žakića su u prvom duelu odigranom u Obrenovcu savladale belgijski tim maksimalnim rezultatom - 3:0 (25:16, 25:20, 25:22).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

TENT će u šesnaestini finala (7. i 14. novembra) igrati protiv portugalskog Sportinga iz Lisabona. Prva utakmica će se odigrati u Lisabonu, a revanš u Obrenovcu.

Podsetimo, prolaz u narednu rundu večeras su obezbedile i odbojkašice Uba, koje su eliminisale Klagenfurt.