"Prva pobeda Partizana u Kragujevcu"

Subotić vodio Partizan do trijumfa u Kragujevcu

Vreme čitanja: 1min | ned. 23.11.14. | 21:12

Crno-beli odigrali sjajnu treću četvrtinu i došli do prve pobede na bazenu u Kragujevcu

Prva pobeda Partizana u Kragujevcu

Sjajan dan za navijače Partizana, posle fudbalera i košarkaša, zaokružili su vaterpolisti koji se u Kragujevcu u derbiju osmog kola Jadranske lige pobedili Radnički sa 10:8 (1:2, 2:1, 4:1, 3:4).

Crno-belima je to prvi trijumf nad Radničkim na bazenu u Kragujevcu. Partizan je zabaležio četvrtu ovosezonsku pobedu u regionalnom takmičenju, dok su Kragujevčani izgubili drugi put.

Izabranici Vlade Vujasinovića trijumf su osigurali sjajnom igrom u završnici prvog poluvremena i nakon toga u trećoj deonici, kada su došli do tri gola prednosti.

Najbolji u redovima Partizana bio je Gavril Subotić sa tri pogotka, a Kragujevčane je sa četiri gola predvodio nekadašnji vaterpolista crno-belih, Nikola Dedović.

Prethodni trijumf nad Radničkim, računajući sva takmičenja, Partizan je zabeležio u polufinalu završnog turnira Kupa Srbije prošle godine na Banjici.

Sledeću utakmicu vaterpolisti Partizana igraju na svom bazenu 29. novembra protiv turskog Galatasaraja u Ligi šampiona.

(FOTO: MN Press)