Aleksandar Komarov (©Reuters)

Srpski Rus oborio Amerikanca za četvrtfinale u Parizu!

Vreme čitanja: 1min | sre. 07.08.24. | 13:16

Aleksandar Komarov bolji od Pejtona Džejkobsona

Mate Nemeš nije mogao, Aleksandar Komarov je do četvrtfinala stigao sa autoritetom. Rus koji se u Parizu takmiči pod srpskom zastavom plasirao se u četvrtfinale rvanja grčko-rimskim stilom u kategoriji do 87 kilograma pošto je deklasirao Amerikanca Šejtona Džejkobsona.

Momak iz Sankt Peterburga je Džejkobsona izbacio sa prilično uverljivih 10:0 što jasno pokazuje kolika je razlika u klasi bila u korist evropskog šampiona.

Mnogo teži zadatak Komarova čeka u četvrtfinalu u kome će mu protivnik biti David Lošonči iz Mađarske, svetski prvak iz 2023. Lošonči je na startu takmičenja savladao Rafiga Hujsenova, a Azerbejdžanac je u Tokiju osvojio bronzu, doduše u kategoriji do 77 kilograma.

Podsetimo, Mate Nemeš je izgubio prvi meč na Olimpijskim igrama, mada još ima nade da će boriti za bronzu ako Parviz Nasibov, koji ga je izbacio na prvom koraku, ode do finala.