
Srpkinje u drugom šeširu za SP krajem godine
Vreme čitanja: 1min | sre. 14.05.25. | 15:55
Žreb za planetarni šampionat rukometašica 22. maja u holandskom Hertogenbošu
Ženska rukometna reprezentacija Srbije nalazi se u drugom šeširu uoči žreba grupa za Svetsko prvenstvo 2025, saopštila je Svetska rukometna federacija (IHF). Žreb za SP 2025. biće održan 22. maja od 18 časova u holandskom Hertogenbošu.
U prvom šeširu biće Francuska, Norveška, Danska, Mađarska, Švedska, Holandija, Nemačka i Crna Gora. Pored Srbije u drugom šeširu nalaze se još Poljska, Brazil, Rumunija, Švajcarska, Španija, Austrija i Angola.
Izabrane vesti
U trećem šeširu biće Češka, Japan, Senegal, Island, Argentina, Farska Ostrva, Južna Koreja i Tunis, dok se u četvrtom šeširu nalaze Egipat, Urugvaj, Kazahstan, Paragvaj, Iran, Kuba, Kina i Hrvatska koja je dobila specijalnu pozivnicu od strane IHF-a.
20.30: (2,10) Silkeborg (8,00) GOG (2,00)
IHF je saopštio da će na SP 2025. reprezentacije biti podeljene u osam grupa sa po četiri selekcije, a plasman u narednu fazu takmičenja izboriće po tri najbolja plasirana tima iz svake grupe, uz prenošenje bodova iz prve faze. SP će biti održano od 26. novembra do 14. decembra ove godine u Holandiji i Nemačkoj.
