Bojana Milenković (©Reuters)

Srpkinje pokazale zube, ali prva šansa za Fajnal ejt nije iskorišćena - sledeća bi morala

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.07.22. | 05:41

Drama drugog seta pomogla Amerikankama da nastave dominaciju

Možda bi konačan ishod bio drugačiji da su srpske obojkašice uspele da dobiju drugi set i izjednače na 1:1, ali Amerikanske su bile koncentrisanije i mirnije u trenucima napetosti maratonske razmene poena i povele 2:0. Iscrpljene i demoralisane izabranice Danijelea Santarelija nisu uspele da se oporave tokom kratke pauze, pa su u trećem setu poražene ubedljivije nego u prvom.

Na kraju - 25:17, 33:31, 25:16 za selekciju Sjedinjenih Američkih Država, koja je nastavila dominaciju u mečevima sa našim timom. Pobeda u Kanadi bila im je šesta uzastopna, ali ne bi smela da poremeti Srbiju pred duel sa domaćinom Grupe A trećeg vikenda Lige nacija kroz manje od 24 sata, u kom je našim odbojkašicama neophodna pobeda za prolaz na završni turnir u Ankari (13-17. jula).

Imaće posle tog meča Santarelijev tim još jednu priliku, protiv Japanki, međutim, poredeći njihovu snagu, daleko je realnije nadati se pozitivnom rezultatu u duelu sa Kanadom.

Uz igru iz drugog seta današnjeg duela, u kom je sjajna bila Bojana Milenković, viza za Fajnal ejt Lige nacija ne bi trebalo da izostane.

Jednostavno su vodeće Amerikanke trenutno prejake za Srbiju, ali su mlade odbojkašice naše selekcije imale priliku da vide da im ne treba mnogo da bi se nosile i sa objektivno kvalitetnijim rivalom. Vremenom će doći i iskustvo, pa greške pravljene u prelomnim trenucima drugog seta, tokom kog su ispustile šest prilika za izjednačenje na 1:1, ne bi trebalo da se ponavljaju.

Svakako, period dobre igre iz okršaja sa Amerikankama trebalo bi da bude podstrek za mnogo važniji meč protiv Kanađanki.

Najefikasnija u srpskoj reprezentaciji bila je Bianka Buša sa 14 poena, a jedan manje osvojila je Ana Bjelica. Bojana Milenković je meč završila sa osam poena, Maja Aleksić sa sedam, Jovana Stevanović je osvojila pet, Katarina Lazović i Mina Mijatović po dva, a Slađana Mirković i Jovana Mirosavljević po jedan. Amerikanke je predvodila Ketrin Plamer sa 18 poena, Džordan Tompson je dodala 15, Sara Vilajt 11...