Detalj sa prve utakmice Jedinstvo - Ub (©CEV)

Srbija sigurno ima predstavnika u četvrtfinalu evropskog takmičenja - pitanje je samo Ub ili Jedinstvo

Vreme čitanja: 1min | sre. 18.01.23. | 10:01

Revanš susret osmine finala Čelendž kupa na programu je večeras od 18 časova

Kartu za četvrtfinale evropskog takmičenja će sigurno ugrabiti jedan srpski tim - pitanje je samo da li će to biti odbojkašice Uba ili Jedinstva.

Prvi meč osmine finala CEV Čelendž kupa završen je pobedom izabranica Marijane Boričić posle pet odigranih setova na gostujućem terenu - 3:2 (21:25, 25:18, 12:25, 26:24, 15:9). Revanš je na programu danas od 18 časova na Ubu.

Ub ovu utakmicu dočekuje sa dva osvojena boda, pa ga svaka pobeda vodi dalje... Ukoliko izgubi 3:0 ili 3:1 onda će biti eliminisan, a u slučaju poraza 3:2 igraće se zlatni set.

Jedinstvu za direktan prolaz treba pobeda 3:0 ili 3:1, a ako trijumfuje 3:2 imaće priliku da u dodatnom periodu dođe do četvrtfinala.

Po propozicijama CEV za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje zlatni set koji se igra po završetku drugog meča do 15 poena.

Pobednik duela Jedinstvo – Ub igraće u četvrtfinalu protiv pobednika dvomeča osmine finala između portugalskog Porta i rumunskog Rapida iz Bukurešta, za koji igraju Teodora Pušić i Sara Klisura, a trener je Branko Gajić. U prvoj utakmici, odigranoj u Portugaliji, Porto je pobedio sa 3:2 (22:25, 28:26, 25:21, 23:25, 15:10). Drugi meč će se odigrati danas od 16 časova u Bukureštu.

Četvrtfinale je na programu 1. i 8. marta.