"Nikčević i Ilić"

SP RUKOMET: Slovenci skresali krila Orlovima, idemo na Špance

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.01.13. | 21:47

Izabranici Veselina Vukovića prokockali poslednju šansu da izbore prvo mesto i lakšeg rivala, a sada će se u borbi za četvrfinale sastati sa najtežim - domaćinom SP

Nikčević i IlićRukometna reprezentacija Srbije izgubila je ključni meč C grupe na Svetskom prvenstvu od Slovenije - 31:33, tako da će u ponedeljak u borbi za četvrtfinale igrati protiv domaćina Španije... Teže nije moglo...

Orlovi su bili očajni u fazi odbrani u prih pola sata igre, što su Zmajčeki obilato koristili i rešetali mrežu Gajića, pre svega Borut Mačkovšek i Luka Zvozej, dok je s druge strane golman Primož Prost blistao na svom golu sa pet odbrana, a nedostajali su golovi Nikčevića. U takvoj konstalaciji snaga nije ni čudo što smo prvo poluvreme završili sa tri boda minusa (16:19).

U svlačionici je verovatno palo ribanje selektora Veselina Vukovića, ali to nije mnogo pomoglo u nastavku  meča, pošto su Slovenci održavali prednost, čak i povećali u jednom trenutku na četiri gola razlike (17:21). Kada je pretilo da đavo definitivno odnese šalu, na gol staje Stanić i konačno se spušta roletna za uporne i borbene Slovence. U istom trenutku pojačavamo tempo i serijom od 5:0 prekrećemo rezultat, prelazimo u vođstvo (22:21), a konačno je proradio i Nikčević (tek u 44. minutu meča). Onda je opet, kao i protiv Poljaka, usledio pad u igri i vođstvo od tri gola razlike (30:27) topilo se brzinom svetlosti. Brzopletim greškama kumovali smo preokretu i seriji protivnika od 6:0, bili bez gola skoro sedam minuta, tako da je Slovenija na kraju slavila sa 33:31 i u osmini finala igraće protiv lakšeg rivala...

Nefikasniji kod Srbije bio je Vujin sa sedam pogodaka, pratili su ga Nenadić i Prodanović sa jedan manje, dok je kod Slovenaca Luka Zvizej nanizao sedam golova...

(FOTO: MN Press)