Vahid Abasov (©Reuters)

Razočaravajući kraj za srpski boks: Ispao i Vahid Abasov

Vreme čitanja: 1min | sre. 31.07.24. | 21:25

Savladao ga je Britanac Luis Ričardson

Poražavajući kraj za srpske boksere na Olimpijskim igrama u Parizu. Sva tri naša predstavnika završila su takmičenje na prvom stepeniku, pošto je večeras i Vahid Abasov poražen u kategoriji do 71 kilograma. Srbina ruskih korena savladao je Britanac Luis Ričardson, sudijskom odlukom 3:2.

Podsetimo, pre Abasova, dvostrukog šampiona Evrope u velter kategoriji, u prvom meču su poraze upisale i Sara Ćirković i Nataša Šadrina. Ukus gorčine koji je ostao zbog utiska da su sudije oštetile i Saru, a posebno Natašu, svakako neće pomoći bokserima da lakše svare parisko razočaranje.

Posebno što smo na nedavnom Evropskom prvenstvu osvojili čak 20 medalja, četiri zlatne, tri srebrne i 13 bronzanih. Samo su Rusi bili uspešiji, pa se tih dana po medijima govorilo o renesansi srpskog boksa.

Sad se pokazalo da se ona ipak nije desila. U Beogradu su se takmičili borci iz svega 19 evropskih zemalja. U Pariz je došlo 248 boksera iz 68 zemalja i žestoka konkurencija učinila je svoje.