Džordž Rasel (Reuters)
Džordž Rasel (Reuters)

Raselu pol-pozicija pred VN Barselone, Hamilton u sendviču Mercedesa

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.06.26. | 18:18

Odlični Džordž Rasel treći put na polu ove sezone, Antoneli treći, između njih Hamilton

Britanac Džordž Rasel osvojio je pol-poziciju za Veliku nagradu Barselone, što mu je treća pol-pozicija ove sezone i deseta u karijeri. Rasel će pokušati da na trci za VN Barselone da smanji zaostatak za timskim kolegom Kimijem Antonelijem, koji će startovati sa trećeg mesta. Trka se vozi u nedelju od 15 časova.

Rasel je došao do treće pol-pozicije u sezoni vremenom 1:14,679, pošto je ostavio iza sebe Luisa Hamiltona na drugom mestu sa svega 64 hiljaditinke zaostatka. Antoneli je bio treći, dok su Lando Noris i Maks Ferstapen kompletirali prvih pet. Iako je staza u Montmelu tradicionalno pogodna za vozače koji startuju iz prvog reda, očekuju se najmanje dva odlaska u boks, veoma visoke temperature i velika potrošnja guma, što otvara prostor za različite strategije i potencijalna iznenađenja u Kataloniji. Mogli bismo da gledamo izuzetno zanimljivu trku.

Izabrane vesti

Posle dva uzastopna odustajanja, Rasel je konačno pronašao pravi ritam, tako da sada ima i veliku šansu da malo zakuva borbu za prvo mesto jer mu Kimi Antoneli trenutno beži 68 bodova. Najveće iznenađenje ovih kvalifikacija je sigurno Luis Hamilton, dok je najveće razočaranje Šarl Lekler. Vozač Ferarija izgubio je kontrolu nad bolidom u četvrtoj krivini i udario u zaštitnu ogradu. Zbog toga će trku početi tek sa 10. pozicije. Nisu se ni vozači Meklarena proslavili jer Lando Noris nije nikako mogao da održi korak za Raselom. Zaostajao je za sunarodnikom više od pola sekunde.

Razočaranje za domaću publiku su veoma loši rezultati španskih vozača. Karlos Sainc završio je kvalifikacije na 16. mestu, dok je Fernando Alonso bio tek 22.
"Napašću ih sve na startu, to je jedini trenutak kada presudnu ulogu imaju vozačke sposobnosti, a ne samo bolid. Situacija je takva kakva jeste. Imamo najgori motor, lošu raspodelu energije i probleme sa menjačem", rekao je Fernando Alonso u svom stilu.

Poredak pred VN Barselone:

1. Džordž Rasel (Mercedes)
2. Luis Hamilton (Ferari)
3. Kimi Antoneli (Mercedes)
4. Lando Noris (Meklaren)
5. Maks Ferstapen (Red Bul)
6. Isak Hadžar (Red Bul)
7. Oskar Pjastri (Meklaren)
8. Lijam Loson (RB)
9. Niko Hulkenberg (Audi)
10. Šarl Lekler (Ferari)
11. Arvid Lindblad (RB)
12. Gabrijel Bortoleto (Audi)
13. Franko Kolapinto (Alpin)
14. Pjer Gasli (Alpin)
15. Oliver Berman (Has)
16. Karlos Sainc (Vilijams)
17. Esteban Okon (Has)
18. Aleks Albon (Vilijams)
19. Serhio Peres (Kadilak)
20. Valteri Botas (Kadilak)
21. Lens Strol (Aston Martin)
22. Fernando Alonso (Aston Martin)


tagovi

Formula 1Džordž Rasel

Sledeća vest