""
""

Radničkom uvertira pred Superkup Evrope: Zvezda umalo do nezapamćenog preokreta

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.11.13. | 18:28

Kragujevčani vodili 7:2 na kraju tećeg perioda, a onda uz mnogo muke obezbedili trijumf – 8:7

Derbi jesenjeg dela prvenstva između vaterpolista Radničkog i Zvezde pripao je domaćinu koji je beogradske rivale savladao rezultatom 8:7.

Domaćin se odlično snašao na strtu meča, postigao dva pogodka i do kraja prvog poluvremena dobrom odbranom poštenu izmučio Zvezdu, koja je na odmor otišla sa zaosatkom od tri gola (5:2).

I u nastavku meča domaća ekipa je imala dobra rešenja na napade pritivnika i nije dozvolila Zvezdi da nametne svoj ritam, što u susuteru ovako izuzetnih rivala verovatno niko nije očekivao.

U potpunoj dominaciji u trećoj deonici igre naročito se istakao Aleksandar Ćirić sa dva pogotka za Radnički dok se Zvezda nije snašla ni za jedan pogodak.

U poslednjoj četvrtini prošlogodišnji finalisti Lige šampiona ipak su se potpuno vratili u igru do kraja se primakli na samo jedan gol razlike.

Zvezda i Radnički će novu šansu za odmeravanje snaga imati već 30. novembra u Super kupu Evrope koji se igra u Bečeju.

Utakmica je počela minutom ćutanja u znak odavanja počasti preminulom navijaču Radničkog, Dušanu Todoroviću.

Radnički Kon Tiki – Crvena zveda 8:7 (2:0, 3:2, 2:0, 1:5)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“. Gledalaca: 900. Sudije: Stefanović i Ragač (obojica iz Beograda). Igrač više: Radnički 8(3), Crvena zvezda 13(4). Dva igrača više: 1(1).

RADNIČKI: Radić (12 odbrana), Burić 1, B. Popović, Šormaz, Gak, Miličić, Ćirić 3, Basara 1, Zloković 1, F. Filipović 1, Marković, Đ. Filipović, S. Popović, Ćirković. Trener: Jovović.

CRVENA ZVEZDA:  Šefik (9 odbrana), S. Rašović, Rađen 1, Ivošević, Kljajević 1, Vukčević, Avramović, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Vapenski 1, Prlainović 1, Man 1, Draksimović, Milićević. Trener: Savić.

Piše: Jovana Mladenović

(FOTO: MN press)