
Radivojević blistao na golu, Pavlović raspucan: Srbija ubedljiva na startu Evropskog prvenstva
Vreme čitanja: 2min | sre. 29.07.26. | 21:22
Naši kadeti bolji od Turske na otvaranja šampionata u Beogradu - 34:25 (15:7)
Nije loše, ali ono pravo tek sledi. Autsajder Turska bila je lak plen za kadete Srbije na otvaranju Evropskog prvenstva u Beogradu. Četa Aleksandra Brkovića u lepom ambijentu pred oko 1.500 gledalaca na Banjici slavila sa 34:25 (15:7).
Bila je to dobra uvertira pred meč u četvrtak (19.30) na istom mestu sa favoritom Grupe B Nemačkom koja je u prvom meču pregazila Italijane sa 48:26.
Izabrane vesti
Blistao je na golu Vanja Radivojević, odbranama ulio samopozdanje saigračima. Novi golman Partizana je imao devet odbrana u prvih 30 minuta. U napadu su raspoloženi bili Mihajlo Popović i Veljko Pavlović
Pitanje pobednika nije se postavljalo. Od početnih 4:0 do "plus 8" (15:7) na poluvremenu, bilo je jasno da će dva boda da pripadnu Orlićima. U nastavku raspucali su se Veljko Pavlović i Filip Blečić, pa je brzo bila dvocifrena prednost. Do kraja utakmice Brković je dao šansu i ostalim igračima. Svi su se upisali u strelce, osim dvojice čuvara mreže.
Najefikasniji u našoj selekciji bio je desni bek Trimo Trebnja Veljko Pavlović sa sedam golova, dok su po pet dali Mihajlo Popović i Filip Blečić. Na golu je Vanja Radivojević sakupio 11 odbrana, a Adrijan Rivera četiri. Kod Turaka po četiri pogotka Mehmeta Tana, Emirana Ujmana i Emre Kočdemira, uz sedam odbrana Muhameta Čakira.
Ovo je tek zagrevanje, protiv Nemačke će se videti gde smo trenutno u ovoj konkurenciji i možemo li bar do četvrtfinala. U napadu je bilo mnogo soliranja, tehničkih grešaka, ali za početak nije loše, ali Nemci su fizicki dominantni i biće potrebno mnogo bolja partija da se dobije jedan od favorita za zlato u Beogradu.
Treba pohvaliti lep ambijent na Banjici. Jedna strana tribina je bila puna, oko 1.500 ljudi je došlo da podrži mlade rukometne nade Srbije, duplo više nego u finalu plej-ofa ARKUS lige, Partizan - Vojvodina krajem maja.









