
"Povratnik" o novom početku u reprezentaciji: Imali smo dogovor, selektor Krecu je želeo da pomognem
Vreme čitanja: 2min | čet. 31.07.25. | 10:39
Na pripremama za Svetsko prvenstvo biće i Petar Krsmanović
Srbija danas i zvanično kreće sa pripremama za Svetsko prvenstvo na Filipinima. Razlika u odnosu na Ligu nacija je povratak Petra Krsmanovića u reprezentaciju.
Iako se posle premijernog spiska novog selektora Georga Krecua činilo da je 35-godišnji srednji bloker završio misiju u nacionalnom timu, baš poput Aleksandra Atanasijevića, Uroša Kovačevića i Marka Podraščanina, došlo je do promene. Preciznije - iskusni srednji je imao dogovor sa rumunskim stručnjakom.
Izabrane vesti
Detalje je i otkrio u razgovoru za Sportski žurnal...
"Imao sam odmor od tri meseca, stvarno mi je bio neophodan, pogotovu posle deset godina igranja. Zvao me je selektor i za Ligu naciju, ali smo se dogovorili. Razumeo me je u potpunosti, a meni je prijalo".
Kako je u prethodnom periodu i trenirao, u određenom trenutku je i saopštio stranom strategu na klupi Orlova dalji plan.
"Radio sam od početka juna. Tada sam i rekao Krecuuu da može da računa na mene na Svetskom prvenstvu. Poštovao sam režim rada zajedno sa kondicionim trenerom reprezentacije Matijasom Kioćiom. Nadam se da ću da ih stignem kada se vrate sa odmora, da budem tu negde sa formom".
Imajući u vidu da je propustio najkomercijalnije takmičenje, očigledno se i vratio sa "specijalnim" zadatkom.
"Pitao me je (prim. aut. Krecu) da li želim da pomognem. Kako god mogu, značiće... Ne mogu baš da se setim od reči do reči, ali to je suština".
Prokomentarisao je i partije tokom tri turnira u Sijanu, Beogradu i Ljubljani.
"Gledao sam... Ima sveže krvi, ali nedostaje malo kvaliteta. Dobro, prva je i godina, dogodila se smena generacija. Nadam se da ću i ja moći da im pomognem u svakom smislu".