""

Petrović još bolji nego na Univerzijadi: Osmi na Evropskom prvenstvu!

Vreme čitanja: 1min | sub. 01.02.14. | 17:14

Srbija ima sjajnog bijatlonca

Srpski bijatlonac Milanko Petrović nastavlja sa velikim uspesima. Nakon fenomenalnih rezulta na Univerzijadi, Petrović je danas zauzeo osmo mesto u sprintu na 10 kilometara na prvenstvu Evrope u Češkoj.

Petrović je do osmog mesta došao zahvaljujući veremenu od 23:51,05 minuta, dok je istu disciplinu na Univerzijadi, gde je osvojio zlato, prešao za 23 minuta i 57,4 sekunde.

Zlatnu medalju osvojio je Lars Helge Birkeland iz Norveške, drugi je bio Maksim Cvetkov iz Rusije, a treći Andrejs Rastorgujevs iz Letonije.

Ostali srpski reprezentativci Emir Hrkalović i Damir Rastić zauzeli su 51, odnosno 58. mesto u konkurenciji 88 takmičara.

Petrović, Hrkalović i Rastić su zahvaljujući današnjem rezultatu izborili plasman za trku potere na 12.5 kilometara, koja je na programu u nedelju od 12.30 sati.