Nemanja Ratković (©Starsport)
Nemanja Ratković (©Starsport)

Partizan ostaje bez pivotmena: Ratković kod Toskića u Čurgu

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.11.25. | 11:04

Iskusni kružni napadač nastavlja karijeru u komšiluku, saznaje Mozzart Sport

Posle skoro sezone i po razilaze se putevi Partizana i Nemanje Ratkovića. Iskusnog pivotmena nije bilo u sastavu crno-belih u sredu uveče u Leonu protiv Ademara. Razlog nije povreda, nego rastanak sa srpskim šampionom.

Kako saznaje Mozzart Sport, nekadašnji igrač Vojvodine u dva mandata i rumunskog Minaur Baja Marea nastavlja karijeru u komšiluku, u mađarskom Čurgu. Pojačanje ovaj klub u kome je trener bivši srpski reprezentativac, kasnije trener Celja, Alem Toskić, dok je pomoćnik Darko Pavlović, a na desnom beku igra bivši igrač Crvene zvezde i Metaloplastike Vojislav Brajović.

Izabrane vesti

Ratković je u leto 2024. godine stigao u Partizan iz Vojvodine. Imao je mnogo problema s povredama prošle sezone. Veći učinak imao je u odbrani, nego u napadu crno-belih koji su doneli titulu u Humskoj posle 13 godina.

Ove sezone je imao veliku konkurenciji na crti. U poslednje vreme nije izborio mnogo minuta u ekipi Đorđa Ćirkovića pored neprikosnovenog Ivana Micića, dok se za status drugog pivotmena Partizana izborio Vladimir Jevtić, novajlija iz Vranje. Nameće se i mladi Petar Ivanić koji je dao dva gola u Leonu u četvrtom kolu Lige Evrope.

Čurgo je posle 10 kola na šestom mestu u šampionatu Mađarske sa skorom od tri pobede, dva remija i pet poraza. Boriće se za mesto u Evropi.


tagovi

RK PartizanNemanja Ratković

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara