(©CEV)
(©CEV)

Opet kola krenula nizbrdo: Srpkinje se borile, ali ni set nisu uzele

Vreme čitanja: 1min | čet. 13.07.23. | 20:13

Holanđanke zabeležile maksimalnu pobedu u trećem kolu odbojkaškog Evropskog prvenstva za pionirke - 3:0 (25:14, 28:26, 28:26)

Poraz od Gruzije u pet setova, pobeda protiv Estonije takođe u taj-brejku, pa poraz od Holandije maksimalnim rezultatom. Tako do sada izgledaju rezultati ženske pionirske reprezentacije Srbije na odbojkaškom Evropskom prvenstvu (skor 1-2).

Današnji meč trećeg kola dobile su Holanđanke posle tri seta, od kojih su poslednja dva bila veoma neizvesna - 25:14, 28:26, 28:26.

Iako prvi set nije protekao onako kako su se nadali u stručnom štabu Srbije, pionirke su od drugog zaigrale mnogo bolje i bile su blizu izjednačenja. Međutim, Holandija je bila istrajna i najpre je duplirala vođstvo, do bi osvojila i treći set za maksimalnu pobedu.

Najefikasnija u poraženom sastavu bila je Marija Babalj sa osam poena, jedan manje je upisala Elena Martić.

Srbija će u 4. kolu, u subotu 15. jula, igrati protiv Hrvatske. I taj meč je na programu u istom terminu, kao i svi ostali koje igra Srbija u grupi u Vrnjačkoj Banji - od 17.30.

Bugarska je danas lako i očekivano nadigrala Estoniju sa 3:0 (25:13, 25:19, 25:17) i popela se na čeonu poziciju na tabeli. U drugoj utakmici današnjeg programa, Hrvatska je nastavila niz pobeda, ali je ovog puta morala prilično da se pomuči kako bi zaustavila Poljsku sa 3:2 (25:23, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13).

Ženska pionirska reprezentacija Srbije igrala je do sada na dva prvenstva Evrope. Pionirke su 2019. zauzele šesto mesto, a 2021. peto mesto.