Juniori Srbije (©Jurij Vodušek/Rokometna zveza Slovenije)

Novi poraz Orlića, četvrti na EP u Sloveniji

Vreme čitanja: 1min | uto. 16.07.24. | 22:35

Rukometne nade u neizvesnom meču poklekle od Mađarske – 25:26

Muška juniorska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Mađarske – 25:26 u drugom kolu druge faze na Evropskom prvenstvu u Sloveniji, pa će Orlići igrati za plasman od 13. do 16. pozicije.

Na poluvremenu izabranici Đorđa Teodorovića imali su šest golova golova razlike - 14:8, ali u nastavku očajna igra srpskih nada.

Levoruki Uroš Mitrović sa sedam golova je bio najefikasniji u našoj reprezentaciji. Filip Milovanović se šest puta upisao u listu strelaca, a Leo Feješ pet. Vukašin Antonijević i Mladenko Draško su dali po tri. Marko Draško je imao šest odbrana, a Nikola Zorić samo jednu.

Šandor Kati, Tamaš Kovač i Levente Tot su po pet puta pogodili mrežu Srbije, dok je golman Mate Boršos imao devet odbrana.

Do kraja druge faze šampionata Evrope ostala je utakmica sa reprezentacijom Hrvatske.

Na pet mečeva samo jedna pobeda, i to protiv autsajdera Grčke. Jedino dobro sa ovog šampionata je da se Srbija kvalifikovala za Svetsko prvenstvo naredne godine. Generacija 2004. i mlađi nisu igrali prošle godine u kadetskom uzrastu na SP.