_Cropped_(1).jpg.webp)
Kukićevom Segedu prijaju pariski Sveci, Berlin sila u LŠ, Zagrebova nemoguća misija
Vreme čitanja: 3min | čet. 25.09.25. | 12:42
Najzanimljiviji dueli trećeg kola evroelite gostovanje Pari Sen Žermena u Segedinu (18.45) i dolazak Dejana Milosavljeva i Mijajla Marsenića sa Lisicama u grotlu Kjelcea (18.45)
Posle nepotpunog trećeg kola EHF Lige šampiona samo dva tima nisu osvojila bodove, a to su Zagreb i Dinamo iz Bukurešta. Danas se igraju četiri veoma zanimljiva duela, sve derbi do derbija.
U komšiluku Srbije, u gradu 17 kilometara udaljen od naše granice, Segedinu, stiže Pari Sen Žermen (18.45) u derbiju Grupe A. Lazar Kukić se oporavio od povrede kolena, predvodiće svoj tim protiv i ove sezone neubedljivih Svetaca koje je preuzeo na klupi Danac Stefan Madsen. Seged je eliminisao francuskog šampiona prošle sezone u plej-ofu evroelite, a srpski srednji bek je odigrao fantastično u revanšu u Parizu, kada je do nogu potučen tada tim Raula Gonzalesa, sadašnjeg selektora Srbije.
Izabrane vesti
Seged je već pao na svom terenu protiv Visle iz Plocka, doduše na premijeri bez pomoći Kukića. Parižani su prošle nedelje jedva dobili Eurofarm Pelister, pa mađarski vicešampion ima ulogu favorita pred sigurno dobro popunjenom dvoranom u gradu rukometa (kapacitet 8.300 mesta).
18.45: (1,50) Seged (8,50) PSŽ (3,15)
Fihse Berlin ima već dva poraza u Bundesligi, ali u Ligi šampiona nema greške za tim Dejana Milosavljeva i Mijajla Marsenića. Pobeđeni su Nant u gostima i Olborg kod kuće. Kjelce više nije kandidat za Lankses areni i Keln, iz godine u godinu je sve slabiji, pa dajemo prednost nemačkom prvaku. Lisice se polako navikavaju na novi sistem, čini se još brži i eksplozivniji, sa Dancem na klupi Nikolajeom Krikauom koji je šokantno početkom meseca zamenio na kormilu Jarona Ziverta.
I danas te čeka bonus! Odigraj tiket klasičnog klađenja za minimalno 500 rsd sa minimalnom ukupnom kvotom 5, koji sadrži bar jedan meč Lige Evrope i dobijaš 500 rsd za uživo klađenje.
Millosavljev je sve bolji, prošle nedelje je bio odličan protiv Olborga, kao i u za vikend u pobedi u domaćem šampionatu protiv Melsungena. Marsenić je stub odbrane, standardan kao prva opcija u napadu. Ako Matijas Gidsel ima svoj dan, crno se piše četi Talanta Dujšebajeva i pored uvek bučne podrške navijača plavo-žutih.
18.45: (2,45) Kjelce (8,00) Fihse Berlin (1,75)
Zagreb je bez boda posle dva kola, a teško će do prvenca i večeras (18.45) kada u Arenu stiže Barselona. Na put u hrvatski glavni grad je otputovao i kapiten Dika Mem, ali ne bi trebalo da igra, već da bude spreman za predstojeći Superglob (nezvanično Svetsko klupsko prvenstvo).
Bez Mema je napad Katalonaca mnogo slabiji, što se videlo prošle nedelje kada je poražen od šampiona Evrope, Magdeburga (22:23). Umesto Dike, minute na desnom beku dobiće mladi Đorđe Cikuša i slovenački univerzalac Blaž Janc.
Domaćin je slabiji ove sezone, i dalje ne može da se nadoknade odlasci Zvonimira Srne u Monpelje i golmana Mateja Mandića u Magdeburg. I dalje je za Zagrepčane van stroja nekadašnje desno krilo Metaloplastike, srpski reprezentativac, Mateja Dodić, koji se oporavlja posle operacije zbog problema sa stomakom.
Drugi Srbin u jedinom hrvatskom prvaku, novajlija iz mađarskog Čurga, Aleksa Tufegdžić, polako dobija minute u Zagrebu. Igrao je prošle nedelje u Plocku, za razliku od premijere u Bitolju. I dalje je alternativa za Filipa Glavaša, reprezentativca svetskog vicešampiona, na poziciji desnog krila. Veteran Igor Karačić će debitovati pred zagrebačkog publikom u belom dresu. Posle poraz u Blaugrani, Barsa ima imperativ trijumfa da bi ostala u igri za prva dva mesta u Grupi B koja vode direktno u četvrtfinale najjačeg takmičenja Starog kontinenta.
20.45: (1,22) Magdeburg (11,0) Visla Plock (5,20)
U večernjem terminu (20.45) u sudaru dve neporažene ekipe, Magdeburg je veliki favorit protiv Visle Ćabija Savatea.
Mozzart festival fudbala – uzmi i do 2.500 RSD! Tipuj na osvajača Lige šampiona i preuzmi svoj bonus.
LIGA ŠAMPIONA – 3. KOLO
GRUPA A
Sreda
Olborg - Sporting Lisabon 35:30 (18:12)
Dinamo Bukurešt - Vesprem 27:30 (15:15)
Nant - Kolstad 39:24 (21:13)
Četvrtak
GRUPA B
Sreda
Eurofarm Pelister - GOG 28:31 (14:14)
Četvrtak
18.45: (9,00) Zagreb (14,0) Barselona (1,10)
18.45: (1,50) Seged (8,50) PSŽ (3,15)
20.45: (1,22) Magdeburg (11,0) Visla Plock (5,20)
***kvote su podložne promenama