Mihailo Šljukić (©srl.rs)
Mihailo Šljukić (©srl.rs)

Konačno i Zvezda pobedila, opstanak sve bliži

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.03.25. | 22:33

Crveno-beli pobedili Jugović sa 33:27 u 19. kolu Super rukometne lige Srbije

Tek druga pobeda rukometaša Crvene zvezde u 2025. godini, a prva povratnika na klupi Žikice Milosavljevića koji je četvrti trener posrnulog velikana ove sezone, posle Marka Krivokapića, privremenog stratega Nenada Puljezevića i Vladice Stojanovića. Pao je Jugović – 33:27 u Šumicama u 19. kolu Superlige Srbije.

Ovim trijumfom su Beograđani izvesno obezbedili opstanak, a tinja nada da bi u naredna tri kola mogli da se dostigne šestoplasirani Radnički i izbore plej-of. Šanse se ipak mere promilima.

Izabrane vesti

Domaćin je odlično odigrao poslednjih 15 minuta. Od 21:21, Zvezda je dodala gas u finišu. Razigralo se desno krilo Andrija Alavanja koji je bio nepogrešiv – 5:5. Odličan na golu je bio veteran Nemanja Marjanović sa 15 odbrana, pa je slomljen otpor Kaćana. Crveno-beli su dobili istog rivala i u prvom delu šampionata.

Osim Alavanje, odličan je bio i mladi Andrej Petrić koji se nameće poslednjih nedelja. Dao je pet golova, a toliko se u listu strelaca upisao i iskusni Viktor Matičić. Na crti je stoprocentni bio robusni Veljko Davidović sa četiri pogotka. Maksimalan učinak, dva gola iz dva šuta imao je i kapiten Dušan Andrejević.

Nekadašnji igači Vojvodine, Branko Tomić i Aleksandar Kurteš sa po pet golova su bili najbolji kod gostiju, dok su Nikola Vidojević i Ljubomir Jošić dali po četiri. Kosta Dizdar je ima pet odbrana, a Ivan Mihajlov jednu uspešnu intervenciju.

SUPER RUKOMETNA LIGA SRBIJE – 19. KOLO

Subota

Vojvodina – Kolubara 41:27 (21:14)

Metaloplastika – Dubočica 33:25 (16:14)

Rudar Kostolac – Dinamo Pančevo 31:37 (16:18)

Crvena zvezda – Jugović 33:27 (14:11)

Nedelja

19.00: Vranje – Radnički Kragujevac

Utorak

18.30: Partizan – Obilić


tagovi

RK Crvena zvezdaRukometna superligaJugović

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara