""
""

Kolašinac deseti na svetu!

Vreme čitanja: 1min | pet. 16.08.13. | 19:22

Srpski atletičar završio je takmičenje već posle trećeg hica zbog prestupa, a najbolji rezultat mu je bio 19,96 metara

Srpski atletičar Asmir Kolašinac zauzeo je deseto mesto u finalu bacanja kugle na prvenstvu sveta u Moskvi.

Kolašinac nije ostvario cilj, pa je takmičenje završio već posle trećeg hica s najboljim rezultatom od 19,96 metara.

Srpski rekorder je u kvalifikacijama takođe imao deseti rezultat hicem od 20,07 metara u trećem poklušaju, a za plasman u završne tri serije u finalu bilo mu je potrebno 20,26 metara.

Kolašinac je bio daleko od svog najboljeg rezultata sezone (20,80), kao i od državnog rekorda (20,85).

Na prvenstvu sveta u Moskvi bronzane medalje za Srbiju osvojili su Ivana Španović u skoku u dalj i Emir Bekrić na 400 metara prepone.