(@RSS)

Kadetkinje Srbije u borbi za peto mesto na SP

Vreme čitanja: 3min | pet. 23.08.24. | 19:17

U razigravanju za plasman savladan je Japan sa 21:20

Ženska kadetska reprezentacija Srbije boriće se za peto mesto na planetarnom šampionatu za igračice do 18 godina! U razogravanju za plasman savladan je Japan rezultatom 21:20 (14:7).

Srpske kadetkinje će se za što viši plasman boriti protiv selekcije Nemačke koja je bila bolja od Hrvatske u susretu koji je prethodio našem.

Ovim je ponovljen uspeh sa Evropskog prvenstva kada su izabranice Zorana Barbulovića igrale za 5. mesto, međutim, kako se radi o Svetskom prvenstvu, može se reći i nadmašen.

Otvorila je Srbija gotovo savršeno prvo poluvreme i jako dobro odgovorila na duboku zonu u odbrani Japana najviše razigravanjem krila Mie Nedeljković i Mie Đekić. Upravo je Nedeljkovićeva i bila najefikasnija sa osam golova iz devet pokušaja.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije boriće se za peto mesto na planetarnom šampionatu za igračice do 18 godina!

Sve to je maestralno pratila i Tatjana Činku koja je do kraja upisala 15 odbrana od čega zaustavljen sedmerac u poslednjem minutu utakmice. Time je zaslužila da drugi put na prvenstvu bude proglašena za najboljeg aktera utakmice.

Do pauze između dva dela igre sve je delovalo kao da će srpske kadetkinje upisati još jednu dominantnu pobedu na SP, ali je u drugom poluvremenu umor učinio svoje i Japan je serijom od 3:0 najavio da minus od sedam golova sa poluvremena nije nedostižan.

U nekoliko navrate brze Japanke su se približile i na minus jedan, ali naše devojke su odolele pritisku.

Izuzetno važan doprinos sa svoje tri odbrane imala je i Jana Tanović koja je ušla u igru u trenucima kada je Tatjana Činku morala da napravi pauzu usled udarca u glavu.

Tada se Srbija vratila na tri gola prednosti, ali je tehničkim greškama omogućila protivniku da poslednja dva minuta rezultat čini neizvesnim.

Na kraju je i sreća bila na strani srpskog tima kada je posle dosuđenih koraka Sari Radović na deset sekundi do kraja Japan ispustio loptu i poslao Srbiju u duel sa Nemicama.

U razogravanju za plasman savladan je Japan rezultatom 21:20 (14:7).

Selektor Zoran Barbulović ponosan je kako je njegova ekipa odgovorila na jučerašnji poraz u borbi za polufinale.

"Iza nas je teška noć jer je jučerašnji poraz bolan. Protivnik jeste bio bolji, ali mi smo bili svesni da nismo iskoristili svoje šanse. Od jutros su nam se desili određeni pehovi. Prvo zdravstvene tegobe Lare Stanić i Milice Momčilović, zatim u prvom poluvremenu povreda Milice Otašević. To je prebacilo pritisak na tri preostala beka koja su do sada najviše igrala, ali i nateralo da uključimo belkve koji nisu bili baš razigrani. Na kraju je presudilo srce, borba i adekvatan odgovor devojaka na jučerašnji težak dan zbog čega im čestitam. Protivnik kao što je Japan je to samo dodatno otežao zato što mi nismo navikli na ovakav rukomet, ali bitno da je pobeda upisana i da idemo u borbu za peto mesto."

Sledi dan pauze, pa utakmica za peto mesto protiv Nemačke koja se igra poslednjeg dana prvenstva, u nedelju, 25.08. sa početkom u 13 časova po lokalnom, odnosno 7 časova po srpskom vremenu.