Uroš Kolundžić (©srl.rs)

Jošić – Kolundžić 15:11, Pančevci osvojili Kać

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.10.24. | 22:23

Dinamo pobedio u neizvesnoj završnici Jugović sa 35:33. Kolubara slavila u Lazarevcu protiv Radničkog sa 32:30

Blistavo veče povratnika u Jugović iz Kaća Ljubomira Jošića nije rezultiralo pobedom. Levoruki bombarder se letos vratio u srpski rukomet posle dugog pečalbarskog staža, i u meču sa Dinamom postigao čak 15 golova (samo jedan promašaj, uz 6/6 sa linije sedam metara). Ipak, na kraju je slavio Dinamo – 35:33 u neizvesnoj završnici meča petog kola Super rukometne lige Srbije i prekinuo seriju od dva poraza.

Blistala su krila Pančevaca. Veliko pojačanje tima Nikole Janevskog iz Crvene zvezde, Uroš Kolundžić, odigrao je meč sezone sa 11 pogodaka, i to bez promašaja.

Jošić je u 21. minutu imao devet golova na kontu. Bolje je tim Uroša Elezovića počeo meč, vodio do sredine drugog poluvremena, kada gosti preuzimaju stvar u svoje ruke. Osim levorukog krila Pančevaca odličan je bio i Marko Perović koji je na minut pre kraja doveo svoj tim u vođstvo sa 34:32. Jošić je brzo smanjio, domaćin je igrao presing, a desni bek Boško Stanisavljević je overio trijumf žuto-crnih za konačnih 35:33.

Perović i Stanisavljević su dali po sedam golova, a Leo Feješ četiri. Nisu Pančevci imali pomoć golmana, samo tri odbrane, dve iskusnog Milana Kosanovića i jedna Nikole Ćirovića. Kod Kaćana u finišu je odličan bio Aleksa Maksić (6/6), dok su Simo Šijan i Branko Tomić pogodili po tri puta mrežu Pančevaca. Na golu je Kosta Dizdar imao šest odbrana.

Nedelja, 15.00: (1,35) Fihse Berlin (8,50) Rajn Nekar Leven (4,00)

Kolubara je u Lazarevcu protiv Radničkog upisala prvi trijumf u Super rukometnoj ligi – 32:30. Blistao je prošle sezone igrač Crvene zvezde Dušan Šmigić sa 11 golova, dok je Uroš Stanić dao sedam. Goste su predvodili krila Miloš Barudžić sa sedam i Milan Đukić sa šest pogodaka.