Rukometaši Dinama (©srl.rs)

Dinamo lagano na +15: Raspucana krila Perović i Dornjei, sve bolji Tunišanin Trabelsi

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.09.23. | 21:24

Superliga Srbije: Pančevci na svom terenu ostvarili prvu pobedu u šampionatu, razbijen zrenjaninski Proleter – 37:22 (19:12)

Posle očekivanog poraza u Novom Sadu protiv šampiona Vojvodine, prolaska u drugo kolo EHF kupa, rukometaši pančevačkog Dinama ostvarili su prvu pobedu u prvenstvu. U dvorani Strelište pao je zrenjaninski Proleter sa 37:22 (19:12) u banatskom derbiju, u drugom kolu Superlige Srbije.

Od starta meča, četa Dragana Markovića je zagospodarila terenom. Već u 20. minutu bilo je 14:7, pa smo u nastavku gledali meč lišen rezultatske neizvesnosti. Kvaliteniji domaćin lako je do kraja uvećavao prednost, a Marković je dao priliku svim igračima.

Odlični su bili krila, levo Marko Perović sa osam golova (tri sa linije sedam metara) i desno, Mađar Boris Dornjei sa šest (bez promašaja). Dobru partiju pružio je i Tunišanin, desni bek Vael Trabelsi koji je iz četiri pokušaja imao stoprocentni učinak. Takođe, bez promašaja bili su iskusni Duško Čelica i Miloš Kostadinović. Po tri pogotka delo su Stefana Ilića i Veljka Čabrila. Nemanja Marjanović je imao šest odbrana, a Nikola Ćirović jednu.

Kod Zrenjanica najbolji je bio Aleksandar Rudić sa šest pogodaka, dok je Aleksa Bukvić postigao četiri. Trojica golmana gostiju imali su samo šest odbrana, a najviše je sakupio Dalibor Berti (tri).

Dinamo za vikend gostuje Zvezdi u Šumicama.