Crna Gora posle deset godina srušila Španiju

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.11.22. | 19:37

Slavlje u Podgorici na otvaranju EP – 30:23

Punu deceniju rukometašice Španije su bile nedodirljiva sila za Crnogorke, ali svakoj sili dođe kraj.

Na startu Evropskog prvenstva što se tiče grupe koja se igra u Podgorici, selekcija Crne Gore je razbila Španiju sa 30:23.

Neizvesnosti nije bilo. Pogotovo u drugom poluvremenu. Domaća selekcija, koju s klupe vodi Bojana Popović, imala je tri gola prednosti posle pola sata igre – 12:9. A, u nastavku je bila rapsodija devojaka u crvenim dresovima.

Od 14:12 krenula je serija Crnogorki, koje su došle do osam golova prednosti – 22:14. Posle toga Španija nije imala nikakve šanse da se vrati u meč.

Crvene je do trijumfa predvodila Jovanka Radičević sa pet golova, po četiri su postigle Tanja Brnović, Đurđina Malović i Đurđina Jauković, dok je Marina Rajčić na golu imala 14 odbrana.

Selekcija Francuske je još lakše i ubedljivije savladala na premijeri Makedoniju – 24:14.

Na poluvremenu je bilo sedam razlike za trikolorke, koje su do kraja laganim tempom samo podigle prednost. Debora Lasors sa pet golova je bila najubedljivija u timu Francuske.