Đorđe Ćirković (©Starsport)
Đorđe Ćirković (©Starsport)

Ćirković svestan propusta: Celu sezonu ništa ne dobijamo od rotacije, trošimo iste igrače...

Vreme čitanja: 4min | ned. 25.05.25. | 12:54

„Nikada se nisam susreo s tim u karijeri da dvadeseti put ulaziš u utakmicu s minusom, s promašajem, propustom u odbrani… Idemo pozitivno u finalnu seriju. Mi smo domaćini posle 13 godina“, istakao je trener rukometaša Partizana

Cilj opravdava sredstvo, čuvena izreka italijanskog mislioca Nikola Makijevelija, mogla bi da bude i lajtmotiv rukometaša Partizana u dvomeču polufinala plej-ofa Super rukometne lige protiv Dinama. Jedno dobro poluvreme, ono u Pančevu, bilo je dovoljno da se eliminiše odličan tim Nikole Janevskog. Tri poluvremena je Dinamo dobio velikog favorita, ali jedno izgubljeno sa čak 7:16 pre osam dana je bilo dovoljno crno-belima za očekivanu borbu za titulu sa šampionom Vojvodinom.

Šest dana je ostalo do velikog finala, do prve utakmice u subotu (18.00) na Banjici protiv branioca krune. Trener crno-belih Đorđe Ćirković sigurno neće moći mirno da spava narednih dana. Ovako se ne postaje šampion, ali pred crno-belima su ključne dve nedelje, crveni alarm je upaljen, mobilizacija u Humskoj, šansa da se uberu plodove desetomesečnog rada. Ulog je veliki, titula ne stanuje na stadionu Partizana već 13 godina, a ova sezone je sušna, sva tri trofeja su otišla put Spske Atine.

Izabrane vesti

Srušen je oreol nepobedivosti u šampionatu (23 trijumfa u nizu). Ono što pali alarm je povreda kapitena Nikolu Zečevića, uz Nikolu Crnoglavca, najstandardnijeg igrača tima. On je u finišu ostao na leži na parketu. Svi u crno-belom taboru strepe, znajući istorijat povreda maleroznog levog beka.

Očekivao se gladniji Partizan, motivisaniji, bolji u revanšu. Ceo meč su crno-beli bili u kontra ritmu, nikako ne uspevajući, posebno u napadu, da dođu do svoje igre. Posle meča, Ćirković naravno nije mogao da bude zadovoljan izdanjem njegovih izabranika, ali da je najvažnije prolazak u finale.
Ovo je bio dvomeč i mi smo prošli u finale najlošijom utakmicom od kada sam ja trener za ove dve godine. Nije tu bilo neodgovornosti, niti neozbiljnosti, već je prvih šest šuteva bilo u izgrađenim situacijama na šest metara jedan na jedan sa golmanom, koje je njihov čuvar mreže dobio. Svaki put je bio drugi igrač. Tražićemo razloge, može da bude dekoncentracija koja nas je koštala nervoznog početka. Planirali smo da se što manje fizički i energetski potrošimo, a desilo se suprotno. Možda je i to dobro, jer sada ne boli ništa. Ono pravo tek dolazi“, hrabri svoj tim iskusni strateg.

Ono što je problem Partizana bio i prošle sezone - kratka rotacija. Lane, kada je osvojen Kup Srbije, znalo se da igraju sedam-osam igrača, ostali statiraju... Ove sezone jači, skuplji tim, na papiru popunjeniji na svim pozicijama, ali isti problem. Postoje i objektivne okolnosti, veliki broj povreda ove sezone. Veljko Popović se vratio u tim posle skoro dva meseca zbog preloma kosti u šaci, zaigrao je prvi put posle pauze u Pančevu pre osam dana, Petar Đorđić je tek u revanšu na Banjici igrao prvi put posle duge pauze zbog operacije meniskusa kolena. Opet je van stroja pivotmen Nemanja Ratković, ali se očekuje da bude spreman za duelu sa nekadašnjim klubom.

Opet je Nikola Crnoglavac morao da igra 60 minuta, kao u Kraljevu. Iskusni Mihajllo Radojković je u drugom planu. Nije ga bilo ni sekunde u finalu Kupa Srbije u Kraljevu, kao i u revanšu sa Dinamom. Zečević je takođe morao da igra skoro ceo meč.

Crnogorac Stevan Vujović igra sve manje, a i kada je na terenu brzo „zabrlja“. Neverovatno je da tako iskusnom rukometašu se ove sezone dogodi nekoliko direktnih crvenih kartona. Posle AEK-a u Atini gde je isključen u prvom poluvremenu, i protiv Dinama tek što je u finišu zakoračio na teren, morao je na tribine zbog grubog starta. I standardna krila, Mladen Šotić i Lazar Anđelković nemaju pomoć od Bojana Madžovskog i Marka Vasića. Ni Slovenac Miha Kotar nije u formi, mučio se u dvomeču sa Pančevcima. Nema ni mnogo lopti na crti za pivotmene...

Ako je za utehu, mladi golman Nikola Zorić je u finišu sezone pokazao da može odlično da zameni standardnog Iranca Saida Heidarirada.
Sve će se videti u subotu. Ako bude ovakva igra, možemo da govorimo o krizi. Ono što me raduje što ćemo naredne nedelje da radimo u dobroj atmosferi bez podignutih noseva. Svesno sam od 20. minuta ušao u rotaciju. Mi cele sezone apsolutno ništa ne dobijamo od nje i to je naš osnovni problem i to je razlog zašo se mučimo, zašto trošimo samo jednu grupu igrača. Nije potrebno da govorimo o imenima, vidi se to u statistici. Nikada se nisam susreo s tim u karijeri da dvadeseti put ulaziš u utakmicu s minusom, s promašajem, propustom u odbrani… Mogli smo mi da rešimo prvo poluvreme u svoju korist, da ne umanjim tim igru Dinama. To je samo moje mišljenje. Hteo sam da dobijem tri-četiri igrača zu finalnu seriju, da se ne potrošimo, a da zadržimo ozbiljnost“, istakao je Ćirković i dodao:
Ušao sam u svlačionicu i rekao igračima da se sete tri prijateljske utakmice sa Dinamom ove sezone, Ohrid i dva puta na Trofeju Vuk Roganović i svaki put protiv nas Dinamo igra ovako, sa energijom kao da se bori za neki trofej. Veoma pripremljena ekipa, ovako sam ga video kako je i odigrao. Moram da pogledam snimak prvo. Bilo je nervoze, 10 puta jedan na jedan s golmanom. Mnogo vremena sam potrošio smirujući igrače, hoće spoljne faktore da krive. Niko te ne dira kada izađeš sam ispred golmana, moraš da pogodiš. Takav mentalitet ima šampion. Uprkos okolnostima, on podiže energiju. Idemo pozitivno u finalnu seriju. Mi smo domaćini posle 13 godina“, zaključio je trener Partizana.


tagovi

RK PartizanRukometna superligaĐorđe Ćirković

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara