Bibić daleko od finala na 5.000 metara

Vreme čitanja: 1min | sre. 07.08.24. | 11:36

Elzan u svojoj polufinalnoj grupi zauzeo 14. poziciju

Srpski atletičar Elazan Bibić nije uspeo da se plasira u finale trke na 5.000 metara, pošto je u svojoj polufinalnoj grupi zauzeo 14. mesto sa vremenom 14:14.46.

Bibić je dva minuta ranije pokušao da se nametne na vrhu grupe, krenuo je da pretiče svoje rivale i u jednom trenutku bio na drugoj poziciji. Ipak, nije imao snage da izdrži ritam izuzetno spremnih protivnika.

Plasman u finale obezbedilo je osam prvoplasiranih takmičara. Norvežanin Narve Nordas je slavio sa 14:08.16, a u finale su se plasirali i Hagos Gebrhivet iz Etiopije, Džon Hejmans iz Belgije, Kenijci Džejkob Krop i Edvin Kurgat, Amerikanac Grem Blaks, Francuz Ugo Haj i Kanađanin Tomas Fafard.

U finišu trke došlo je i do saplitanja između takmičara, pa trku nisu završili Theri Endikumenajo iz Španije i Andreas Almgren iz Švedske.