Srpske odbojkašice posle plasmana u finale: Srce, želja, koncentracija

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.09.19. | 19:03

Naše reprezentativke blistaju posle pobede

Odbojkašice Srbije su se plasirale u još jedno finale i osigurale još jednu medalju. Petu za poslednjih pet godina na velikim takmičenjima, a moguće je da će biti treća zlatnog sjaja.

Šampionke su nastavile odbranu evropskog trona pobedom nad najtežim rivalom Italijom. Mnogo ubedljivijom i lakškom nego pre godinu dana u finalu Svetskog prvenstva u Japanu.

Izabrane vesti

Sjajnu igru su danas pružile izabranice Zorana Terzića, a možda i najveće iznenađenje je bilo fenomenalno izdanje srednjeg blokera Mine Popović koja je meč završila sa 13 osvojenih poena.
„Hvala publici i svima. Osećaj je neverovatan, kakav može da bude posle ulaska u finale EP?! Osim toga da smo presrećne, ne znam šta da dodam. Rekla bih da je meč rešila naša odlučnost. Bile smo spremne da pobedimo, bilo je oscilacija, ali protivnik nije bio za potcenjivanje. Bilo smo koncentrisanije“, rekla je Popovićeva posle pobede.

I drugi srdenjak Stefana Veljković je pružila sjajnu partiju i osvojila neke prelomne poene u utakmici.
„Dale smo maksimum... Mučili smo se celo prvenstvo sa slabim protivnicima u grupi, ali smo, zahvaljujući našem borbenom srcu i želji odradile sjajan posao“, rekla je Veljkovićeva.

Ona je dodala da je "nebitno" ko će biti protivnik u finalu, već da je "bitno da budemo fokusirane na svoju igru".

Jedna od najboljih srpskih odbojkašica Brankica Mihajlović ocenila je da ostvaren "veliki rezultat".
„Jako smo srećne i uzbuđenje. Bilo je teško, igrale smo dobro, protiv nas smo imali sjajne igračice. Nadam se da ćemo se odmoriti i spremiti za narednog protivnika“

(FOTO: CEV)


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara