Srbija u drugom krugu, Slovenija pala posle drame

Vreme čitanja: 2min | pet. 06.12.19. | 08:49

Rukometašice posle startnih 0:5 došle do pobede - 29:27

Nastavljaju rukometašice Srbije takmičenje na Svetskom prvenstvu! U direktnom okršaju za prolaz u drugu fazu pulenke Ljubomira Obradovića su savladale Sloveniju i time su sačuvale šanse da se bore za završnicu šampionata, kao i za plasman na Olimpijske igre u Tokiju – 29:27 (12:11).

Bio je to vrlo neizvestan meč, kakav se i očekivao s obzirom na ulog za obe reprezentacije. Pun preokreta, rastrzane igre, grešaka, ali na kraju su spretnije i sretnije u završnici bile srpske rukometašice i ostvarile vrednu pobedu.

Meč je počeo očajno po naš tim, identičan prethodnom duelu sa Holandijom. Povela je Slovenija sa 5:0 i činilo se da srpska lađa tone bez šanse da se izvuče. Međutim, kada su se malo sabrale, Obradovićeve pulenke su počele da se vraćaju u igru i došle su sredinom prvog dela na samo gol zaostatka – 7:6, dok su u poslednjem napadu poluvremena došle i do prvog vođstva – 12:11.

Ništa manje burno nije bilo ni u nastavku. Išla je Srbija do tri razlike (15:12), Slovenija se vraćala, a onda sa 20:19 ponovo došla do prednosti, koja je rasla i do 23:20. Imale su Slovenke maltene dobijenu utakmicu u rukama, ali i njima su drhtale ruke kada je bilo najbitnije. Ponovo gol po gol, korak po korak, srpske rukometašice su se izvukle iz ambisa i povele 25:24. Do kraja meča Slovenija je uspela dva puta da izjednači, ali ne i da povede, te na kraju 29:27 za Srbiju i dva boda za narednu fazu takmičenja.

Kristina Liščević je postigla četiri gola, ali njena dva poslednja su rešila utakmicu, najefikasnija je bila Slađana Pop Lazić sa osam golova, dok je Jelena Lavko postigla jedan manje.

Srbija će u nastavku takmičenja igrati u grupi u kojoj će joj protivnici biti Južna Koreja, Nemačka, a treći rival će biti pobednik današnjeg duela Francuska – Danska.