Slovenci bez medalje, Norvežani bronzani

Vreme čitanja: 1min | sub. 25.01.20. | 20:33

Sagosen ušao u istoriji

Slovenija nije uspela da dođe do medalje na Evropskom prvenstvu. Izabranici Ljubomira Vranješa su u meču za treće mesto poraženi od vicešampiona sveta Norveške. U Tele2 Areni u Stokholmu bilo je 20:28 (12:9) za Norvežane.

Čini se da je ključ poraza Slovenije loših desetak minuta početkom prvog poluvremena, kada su primili šest golova, a na drugoj strani nisu uspeli da zatresu mrežu Bergeruda. Na kraju im nije pomoglo ni 13 odbrana raspoloženog Ferlina na golu.

Magnus Joendal je predvodio pobednika sa sedam golova, Kristijan Bjornsen je dodao pet, a Sagosen i Geran Johanesen po četiri. Na drugoj strani, pet golova delo je Deana Bombača, četiri Boruta Mačkovšeka.

Utakmica je prošla u znaku Sandera Sagosena, koji je prestigao Kirila Lazarova (61) i postao najbolji strelac pojedinačnog Evropskog prvenstva u istoriji. Ovaj turnir završio je s 65 golova.

Finale Evropskog prvenstva između Hrvatske i Španije na programu je u nedelju od 16 časova i 30 minuta.