Set u džepu, a onda pad: Srpske odbojkašice izgubile od SAD

Vreme čitanja: 1min | ned. 15.09.19. | 09:07

Drugi poraz na Svetskom kupu

Drugi meč, drugi poraz za srpske odbojkašice na Svetskom kupu u Japanu. Kombinovana selekcija, bez pet igračica koje su osvojile pre neki dan titulu evropskog šampiona, pružila je jak otpor Amerikankama, ali posle osvojenog prvog seta doživele su pad u igri, koji ih je odveo u poraz – 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 25:15).

Odličnu igru prikazale su srpske odbojkašice u prvom setu. Vladala je prava rezultatska klackalica, ali su Amerikanke imale 19:17 u rukama. Usledio je preokret do 19:21, pa novo izjednačenje na 22:22, međutim, finiš je pripao našoj reprezentaciji, koja je sa 25:23 uzela taj prvi deo meča.

U nastavku je, ipak, došlo do pada. Tim SAD je dodao gas i krenuo furiozno, poveo 10:5 i povratka više nije bilo. Do kraja seta razlika nije pala ispod pet poena. Slično je bilo i u trećem setu, do 13:9 se ekipa Srbije i držala u igri, da bi potom razlika počela samo da se uvećava.

Četvrti set je bio gotovo identičan, posle 13:9 Amerikanke su se odlepile i pobegle van domašaja.

Najefikasnija odbojkašica u pobedničkom timu bila je Karsta Louv sa 18 poena, Hejli Vašington je osvojila 16, a Kelsi Robinson 15. U srpskoj reprezentaciji prednjačila je Ana Bjelica sa 19 poena, Katarina Lazović je osvojila 14, a Maja Aleksić devet poena.