Belorusi igraju fudbal! I dešavaju se prvoklasna iznenađenja

Vreme čitanja: 2min | pet. 20.03.20. | 19:59

Dva Dinama se nisu proslavila danas, debitant u najjačem rangu jeste

Dok se na praktičnom celom svetu fudbal skoro i ne igra uopšte, Belorusi ga igraju. Danas su odigrane dve utakmice prvog kola, a ulogu favorita imala su dva Dinama - Brest i Dinamo iz Minska. Međutim, vidi se da će tek morati da se uigravaju jer smo videlo odmah iznenađenja.

Ono najveće dogodilo se u Minsku gde je Dinamo poražen od Ruha, debitanta u najjačem rangu! Na kraju je bilo 0:1 (0:1). Možemo slobodno da kažemo da se velikan iz Minska obrukao odmah na startu šampionata.

Ruh je prvobitno stvoren kao filijala Dinama iz Bresta, i to od strane navijača tog kluba. Ali, evo dogurao do toga da igra prvu ligu i da je uspeo da uzme tri boda na gostovanju ovako velikom klubu kao što je Dinamo iz Minska.

Jedini gol na utakmici postigao je Kovtun u 26. minutu utakmice, a do kraja utakmice nije bilo promena.

Dinam Brest o je prošle sezone uzeo BATE-u krunu posle 13 uzastopnih sezona vladavine tima iz Borisova. Istorijska godina je iza momaka iz Bresta. Ekipa nije pretrpela velike promene, ali je danas doživela neuspeh jer je odigrala samo 1:1 protiv ekipe Smoleviči.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je na početku drugog gost poveo sa 1:0, da bi tek pogotkom Gabija Brest uzeo barem bod.

BELORUSIJA 1 - 1. KOLO

Energetik - BATE 3:1 (2:0)

Šahtar - Torpedo Žodino 0:1 (0:0)

Brest - Smoleviči 1:1 (0:0)