Srpske čari u Belorusiji: Pavlovski kreirao, Dinga asistirao, Dinamo konačno probio led

Vreme čitanja: 2min | pet. 03.04.20. | 20:15

Sigurna pobeda ekipe iz Minska na zatvaranju večerašnjeg programa uz odlične partije naših fudbalera

Još jedna utakmica u Belorusiji gde su srpski fudbaleri ostavili svoj pečat! Nakon što je Lazar Stajčić ranije danas pogotkom doneo pobedu Gorodeji na gostovanju Belšini, na scenu su stupila još dva igrača iz naše zemlje. Nekadašnji fudbaler Partizana i Vojvodine, Dominik Dinga došao je do asistencije u pobedi svog Dinamo Minska protiv Torpeda iz Žodina nakon kornera koji je izveo Marko Pavlovski, te tako se ujedno prvi put radovali u novoj sezoni tamošnjeg šampionata – 2:0 (2:0).

Naime, Pavlovski je u 43. minutu meča izveo korner koji je Dinga spremno dočekao u šesnaestercu i glavom loptu prosledio do hrvatskog fudbalera, Karla Bručića. Ovaj je uspeo gotovo bez ikakvih problema da je prosledi u mrežu i tako duplira vođstvo Dinama iz Minska.

Prethodno je u 21. minutu utakmice odbrana Torpeda iz Žodina "pukla" nakon lepe akcije koju su odigrali Ivan Bakhar i Vladislav Klimovič na ivici kaznenog prostora. Drugi navedeni fudbaler je udarcem po zemlji na kraju uspeo da prevari golmana gostujuće ekipe i trasira put Dinama na pravi način.

Mogao je Dinamo tokom drugog poluvremena da dođe do ubedljivije pobede, ali je odbrana Torpeda iz Žodina nekako uspela da sačuva živu glavu i da se sa samo dva primljena gola vrati iz beloruske prestonice.

Meč je inače odigran pred gotovo praznim tribinama zbog protesta navijača povodom odigravanja utakmica nacionalnog prvenstva u trenutku kada se gotovo čitav svet bori protiv pandemije virusa korona.

Fudbal u Belorusiji, ipak, neće stati, uprkos svemu...

BELORUSIJA 1 – 3. KOLO

Belšina - Gorodeja 0:1 (0:0)