Fran Lučin (©Starsport)

Lučin činio čuda na golu, Voša na krilima navijača srušila lidera šampionata Austrije

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.12.22. | 20:59

EHF kup: Novosađani pobedili Krems u gostima sa 29:27 (14:16) i stigli blizu plasmana u osminu finala. Odlični hrvatski golman sakupio 17 odbrana, u napadu najefikasniji Milan Milić i Gregor Ocvirk

Silna Voša u nastavku. Srpski šampion na pragu je osmine finala EHF kupa posle pobede u gostima protiv lidera šampionata Austrije, Kremsa sa 29:27. Tim Borisa Rojević odigrao je odličnu utakmicu, posebno u drugih 30 minuta.

Briljarao je na golu Fran Lučin, u napadu su bili raspoloženi bekovi Milan Milić, Gregor Ocvirk i Baris Puhovski, pa je Novosađani stekli lepu prednost pred revanš šesnaestine finala sledećeg vikenda na Slanoj bari. Imali su rukometaši Vojvodinu gromoglasnu podršku oko 50 Firmaša u Austriji.

Tokom prvih 30 minuta viđena je neizvesna utakmica, igralo se gol za gol, da bi domaćin, ipak, otišao na odmor sa solidnih +2 (16:14). Bilo je i najvećih +3 za Krems na startu nastavka, da bi onda Lale zaigrale mnogo bolje i do polovine drugog poluvremena uspele da preokrene rezultat. Odbrana sa kapitenom Milanom Vukovljakom i poslednjih pojačanjem Miljanom Pušicom bila je granitna, dok je Riječanin Lučin na golu bio fantastičan.

U finišu je sa dva gola levo krilo Miloš Grozdanić osiguralo pobedu devetostrukom uzastopnom šampionu Srbije kome je ovo 10. vezana pobeda u svim takmičenjima.

Pivotmen Voše Živan Pešić dobio je crveni karton već u sedmom minutu, ali i bez iskusnog rukometaša, Novosađani su slavili. Dobro ga je menjao mladi Luka Rogan.

Fran Lučin je imao skoro 40 odsto uspešnih intervencija, skinuo je čak 17 lopti domaćim rukometašima koji su trenutno na prvom mestu u šampionatu Austrije. Po pet pogodaka delo su Gregora Ocvirka i Milana Milića, dok su Baris Puhovski i Miloš Grozdanić po četiri puta zatresli mrežu domaćina. Devet rukometaša Vojvodine su upisalo u listu strelaca.

Kod Kremsa, po pet golova dali su Romas Kirvelijavisijus, Kenan Hasečić i Julijan Pračner, dok je Marko Simek dao četiri pogotka. Golmani austrijskog tima imali su samo 10 odbana. Tomas Ajhberger je zaustavio sedam udaraca, a Lukas Domevšek tri.

(©RK Vojvodina)(©RK Vojvodina)

Kod dama, Jagodina je na svom terenu dobila grčki Artas sa 22:20 u prvom meču šesnaestine finala EHF kupa, dok je prvak Srbije, Železničar iz Inđije doživeo katastrofu u Dortmundu protiv Borusije – 22:43 u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope.