Kakav preokret Hrvata, Karačić za plasman u polufinale (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 18.01.20. | 22:33

Nemci su diktirali tempo tokom čitave utakmice, a najveću prednost od pet golova imali su početkom drugog poluvremena - 24:25

Rukometna reprezentacija Hrvatske obezbedila je plasman u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je u Beču posle velikog preokreta u finišu utakmice savladala Nemačku rezultatom 25:24.

Odlučujući gol za Hrvatsku postigao je iskusni bek Igor Karičić u 59. minutu igre, a to je ujedno bilo tek treće slavlje Hrvata, koji su imali prednost samo na početku od 1:0 i 2:1. Nemci su dikritali tempo tokom čitave utakmice, a najveću prednost od pet golova imali su početkom drugog poluvremena, kada je bilo 16:11 i 17:12.

Ipak, Hrvatska se postepeno vraćala, izjednačila u 49. minutu (22:22), a potom i u 54. kada je na semaforu stajalo (23:23), posle čega se ušlo u pravu klackalicu do gola Karičića. Nemci su osvajanje jednog boda u poslednjim trenucima kada je zicer odbranio Šego.

Marin Šego je meč završio sa 13 odbrana i bio jedan od najzaslužnijih za povratak Hrvatske. Karičić je postigao sedam golova, dok je Duvnjak postigao pet. Sa druge strane je Genšmajer postigao četiri gola.