(©Reuters)
(©Reuters)

Evo lepih vesti iz Pariza: Strahinja Bunčić u osmini finala!

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.07.24. | 10:25

Srpski džudista na startu kategorije do 66 kilograma savladao Jašara Nadžafova sa 1:0

Evo malo lepih vesti iz Pariza! Srpski džudista Strahinja Bunčić je u osmini finala Olimpijskih igara pošto je u prvom kolu kategorije do 66 kilograma savladao Jašara Nadžafova sa 1:0!

Sjajan debi na najvećoj sportskoj smotri za našeg asa. Pokazao je pre svega smirenost i strpljenje u duelu sa mnogo iskusnijim Azerbejdžancem.

Bio je Bunčić u podređenom položaju dobar deo borbe. Protivnik je bio dosta aktivniji, ali nije mogao da baci našeg borca. Delovalo je da će borbu odlučiti zlatni bod, međutim, fudbalskim rečnikom govoreći, "u zaostavnom vremenu", na 30 sekundi pre kraja je sjajnim zahvatom oborio rivala i doneo vredan trijumf za sebe i Srbiju.

U narednoj rundi u toku dana se sastaje sa Italijnom Mateom Pirasom.

Srbiju od džudista u Parizu predstavljaju još Nemanja Majdov i Aleksandar Kukolj, dok se u ženskoj konkurenciji takmiče Milica Žabić i Marica Perišić