BUM! Japanci šokirali Irsku
Vreme čitanja: 1min | sub. 28.09.19. | 13:12
Ragbisti domaćina Svetskog kupa slavili nad favorizovanim protivnicima sa 19:12
Čuvena misao ovdašnjih sportskih apologeta da "sada svi igraju fudbal" mogla bi uskoro naširoko da se koristi i u ragbiju. Naročito nakon današnjeg šoka na Svetskom kupu u Japanu gde je domaći tim potpuno neočekivano savladao teško favorizovane Irce.
Domaći tim je pred prepunim gledalištem stadiona Šizuoka uspeo da stigne i prestigne deficit od devet poena za trijumf rezultatom 19:12. I pravo ludilo na već pomenutim tribinama. Irci su tako sami sebi napravili problem, ali i sigurno potkopali veru u sebe koju su po svemu sudeći imali previše. Prvo mesto na svetskoj lestvici dalo im je nadu da konačno, nakon osam godina dominacije Novog Zelanda preuzmu luč svetskih šampiona. Sada je pak situacija drugačija, mada bi ovaj šok mogao da im posluži sa zbijanje redova.
Izabrane vesti
UNBELIEVABLE!
— Rugby World Cup (@rugbyworldcup) September 28, 2019
On home turf, Japan have achieved an incredible win over Ireland! Shizuoka is rocking!
FT: Japan 19-12 Ireland #RWC2019 #JPNvIRE pic.twitter.com/ng798ka6gp
Borba za vrh u Grupi A će biti veoma interesantna, a po svemu sudeći ova dva tima će proći u četvrtfinale. Irska je u prvom meču savladala Škotsku i to bez ikakvih problema, te će odlučujući meč biti okršaj Škota i Japana. Rusija će biti tek lak zalogaj za Irce koji sigurno neće dozvoliti novo iznenađenje.
(Foto: Reuters)