Isidora Kockarević (©MN Press)

Favoriti po planu: Jedinstvo i Zvezda i dalje bez poraza, Ub uhvatio ritam

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.10.21. | 21:22

Spartak još bez pobede

Tri utakmice Superlige za odbojkašice – bez iznenađenja. Favoriti su maksimalno odradili posao i sada se već polako stvara jaz na tabeli između gornjeg i donjeg doma.

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove su i dalje lider šampionata sa maksimalnih 15 bodova iz pet kola. Spartak je uspeo da im uzme set, da ih natera da zaigraju punom snagom, ali na kraju su gošće slavile sa 3:1 (23:25, 25:19, 25:23, 25:23).

Sjajan otpor pružile su Subotičanke, u trećem setu su uspele od 19:23 da dođu do izjednačenja 23:23, međutim, dva naredna poena otišla su na stranu Pazovčanki. I u četvrtom setu je vladala neizvesnost, bilo je 22:22, da bi ponovo kvalitet Jedinstva došao do izražaja kada se rezultat lomio i set, a samim tim i meč, uzeo je tim iz Stare Pazove.

Najefikasnije u pobedničkom sastavu bile su Isidora Kockarević sa 25 i Branka Tica sa 13 poena, dok su se u Spartaku istakle Ivana Radonjić sa 24 i Aleksandra Petrović sa 18 poena.

Petu pobedu u isto toliko kola upisala je i Crvena zvezda. Crveno-bele nisu imale težak posao protiv Srema, gošće iz Sremske Mitrovice nisu uspele ni u jednom setu da prebace 18 poena – 3:0 (25:16, 25:18, 25:15).

U prvom setu Zvezda je kod 18:15 napravila seriju 7:1 i rešila taj deo meča u svoju korist, a gotovo ista priča viđena je i u drugom, jer je od 17:17 crveno-beli tim napravio niz 8:1! U trećem već nije bilo nikakvih neizvesnosti.

Zvezdu je do pobede predvodila Tara Taubner sa 21 poenom.

Na krilima trijumfa nad Olimpijakosom u kvalifikacijama za Ligu šampiona, prvak Srbije Ub je protutnjao kroz Klek – 3:0 (25:20, 25:17, 25:17).

Ub je prvi set prelomio već na polovini, kada je od 12:11 došao do 18:12 i tu razliku Klek nije uspevao da stigne. U drugom setu gošće su od 13:10 pobegle na 18:10 i tu ponovo završile posao, dok je u trećem delu meča takođe beg na sredini, od 10:8 do 18:10 bio presudan za trijumf Uba.

Nikolina Lukić donela je 14 poena pobedničkom timu, Ljubica Kecman deset, dok je na drugoj strani Mina Vučković sa sedam bila najefikasnija.