Dinamo Pančevo ©Star Sport

Dinamo lako sa Partizanom u Pančevu

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.12.22. | 22:30

Domaćin slavio sa 30:25

Očekivalo se mnogo više neizvesnosti u derbiju rukometne Superlige između Dinama i Partizana, ali domaći igrači to nisu dozvolili. Pančevci su potvrdili veliki kvalitet u svojim redovima i prilično lako izašli na kraj sa Beograđanima - 30:25 (16:13).

Dinamo je utakmicu prelomio u uvodnoj fazi drugog poluvremena, kada je serijom 8:2, od vođstva 17:16 stigao do nedostižnih 25:18, a onda postepeno poveđavao prednost protiv potpuno nemoćnog protivnika. Ekipa Nenada Kraljevskog u završnici meča u nekoliko navrata je dostizala maksimalnih devet golova prednosti, poslednji put četiri i po minuta pre kraja kada je vodila sa 30:21, ali je potom naglo spustila ritam i dozvolila sastavu Darija Krželja da drastično smanji razliku. Crno-beli su utakmicu okončalu serijom 4:0 i tako izborili častan poraz.

Dinamo je imao veliki broj raspoloženih igrača u svojim redovima, što potvrđuje i činjenica da su trojica najefikasnijih igrača, Marko Perović, Uroš Pavlović i Danilo Radović postigli po pet golova. Kod Partizana je najefikasniji bio Nikola Zečević sa osam golova, dok je Uroš Kojadinović postigao šest.

Dinamo će veče prespavati na liderskoj poziciji, sa bodom više od Vojvodine i Metaloplastike, koji će sutra odmeriti snage u Novom Sadu (18.30). Partizan je ostao na četvrtoj poziciji, ali mu se približila Crvena zvezda koja je danas lako savladala Obilić (31:25), uz 10 pogodaka raspucanoig Mirka Đurovića.