Zvezda surova na Palama, dobila 41 razlike

Vreme čitanja: 1min | sre. 28.08.24. | 20:17

Miler Mekintajer i Kenan dvocifreni

Lagani zalet i lagana pobeda košarkaša Crvene zvezde u prvoj kontrolnoj utakmici u sklopu priprema za novu sezonu. Srpski i regionalni šampion gostovao je na Palama, odmerio snage sa lokalnom Jahorinom i slavio ubedljivo sa 94:53.

Domaćin je sjajno dočekao Beograđane, videli smo zaista lep ambijent i u hali i van nje, međutim igrači Jahorine nisu odgovorili na isti način na parketu, makar ne na startu utakmice.

U prvih 10 minuta, očito impresionirani rivalom, ubacili su svega četiri poena, što je jasno usmerilo meč u nastavku. Zvezda je igrala ozbiljno od početka do kraja, prilično tvrdo na momente i preostale tri četvrtine sigurno rešila u svoju korist.

Janis Sferopulos večera nije mogao da računa Miloša Teodosića i Nikolu Kalinića, no ostali su dobili šansu.

JAHORINA – CRVENA ZVEZDA 53:94 (4:19, 19:24, 12:25, 15:26)

Jahorina: Karter 4, Simić 11, Rebić 5, Ivković, Mijović 10, Kusmuk, Živković, Drašković 1, Gutalj 5, Sudžum 10, Ćorosović, Buha, Silađi 3.

Crvena zvezda: Miler Mekintajer 15, Kenan 14, Davidovac, Mitrović 8, Lazić 3, Dobrić 10, Bolomboj 6, Ilić 4, Daum 4, Giedraitis, Plavšić 8, Nedović 6, Kostić 9, Jago 3.

Kada se vrate sa Pala crveno-beli će u Beogradu odigrati dve zatvorene utakmice protiv Igokee 31. avgusta i Hapoela iz Tel Aviva 5. septembra.

Posle toga sledi jedan od najozbiljnijih testova, protiv Olimpijakosa u Pireju.