Zvezda stotkom uplašila Asvel – 11 asistencija Lorenca Brauna

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.01.20. | 18:44

Crveno-beli ubedljivi protiv Krke – 101:77

Bilo je oscilacija, manjkavosti u odbrani, ali košarkaši Crvene zvezde, bez odsudnog Čarlsa Dženkinsa, lako su slavili protiv Krke i uhvatili zalet za gostovanje Asvelu – 101:77. Ujedno, tim Dragana Šakote osvetio se timu iz Novog Mesta za poraz u prvom delu sezone Jadranske lige, započevši grčevitu borbu za plasman u plej-of.

Malobrojuna publika u dvorani Pionir mogla je da vidi festival trojki gostiju iz Slovenije, koji su se oslanjali na revolveraške veštine Amerikanca Kouzina. Upravo šutem spolja Krka je u većem delu prvog poluvremena mučila regionalnog šampiona. Crvena zvezda je za 20 mikuta primila 49 poena, što je sigurno žuljalo Dragana Šakotu. Nije blistala Crvena zvezda, ali je sačekala momenat da naplati kvalitet više. Ponovo je u gro planu bila MVP partija plejmejkera crveno-belih Lorenca Brauna, koji je sa 11 asistencija razbio odbranu gostiju iz Novog Mesta.Ujedno pomogao je Laziću, Beronu i Simaniću da imaju sasvim zadovoljavajuće šutersko veče.

Kada je Crvena zvezda posle dva minuta igre povela sa 7:0, uz nekoliko atraktivnih poteza Boriše Simanića, publika u Pioniru je pomislila da će prisustvovati evroligaškoj demonstraciji sile. Međutim, Krka je odbijala da umre. Nestvarno su gosti šutirali iza linije 6,75. U jednom trenutku imali su procenat i preko 70 posto. Prednjačio je Kouzin, odličan je bio i iskusni Ramljak.

Zvezda je imala samo tri poena prednosti posle 20 minuta. Međutim, u nastavku je ekipa Dragana Šakote zategla odbranu kao strunu. Pojačan defanzivni ritam poklopio se sa ambicijom Bilija Berona da stane rame u rame sa Krkinim defanzivcima. Američki bek je bio predvodnik, ali je šut počeo da služi i ostale Zvezdine igrače. Pre svega Davidovca.

Krka se držala do polovine treće četvrtine. Posle toga nije bilo nikakve dileme. Zvezda je pogađala, razigravala sve igrače i čuvala snagu za Lion.

Lorencu Braunu su nedostajala dva poena za dabl-dabl učinak (8 poena, 10 asistencija). Najefikasniji u redovima regionalnog šampiona bio je Beron sa 16 poena. Kod Krke Kouzin je dao 19 poena.

CRVENA ZVEZDA – KRKA 101:77 (25:18, 25:29, 29:16, 22:14)

Dvorana: Pionir

Gledalaca: 1000

CRVENA ZVEZDA: Panter 9, Luzmi 4, Braun 8 (11 asistencija, 4 ukradene lopte), Davidovac 13, Lazić 12, Beron 16, Dobrić 6, Kuridža 5, Simanić 13, Jovanović 3, Odžo 4, Štimac 8.

KRKA: Kouzin19, Džons 10, Jančar 3, Marineli 13, Pašalić 8, Balažić 3, Jošilo 9, Ramljak 12.