Boban Marjanović sa saigračima (©AFP)

Zver se probudila - Marjanovićevih 17 poena za 15 minuta i ključna reakcija za pobedu Dalasa (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.11.21. | 04:30

Srpski centar odlično iskoristio minute koje je dobio

Odavno traje polemika u košarkaškim krugovima da li se prema Bobanu Marjanoviću čini velika nepravda zato što više vremena provodi kraj terena, a čak i kada dobije šansu to bude na kašičicu... Ma koliko postojalo zagovornika teze da gorostasni centar ne može da isprati brzinu NBA košarke, toliko on uporno dokazuje da uz doziranu minutažu i pravu ulogu na parketu može da bude izuzetno koristan!

Dokaz je Dalasov trijumf u lokalnom derbiju protiv San Antonija (109:108), gde je Marjanović prvi put ove sezone dobio ozbiljnu šansu da se pokaže i nije izneverio! Tri utakmice je proveo na klupi, u onom prethodnom duelu sa Sparsima čak nije bio ni u protokolu, a ove noći ubacio je 17 poena za nepunih 15 minuta i podsetio Grega Popoviča, a pre svega publiku u AT&T Centru zašto je svojevremeno bio njihov miljenik.

Marjanović je savršeno iskoristio svaki minut koji je dobio. I ne samo to, večeras je bio praktično jedino dobro što je Džejson Kid mogao da izvuče sa klupe za rezerve, baci na parket i dobije nešto konkretno. Mnogo je Dalasu falilo poena od rezervista, a Marjanović se svojski potrudio da pokaže Kidu da i te kako može da računa na njega u nastavku sezone. Na 17 poena (8/10 iz igre) upisao je još pet skokova i jednu blokadu. Više nego dovoljno!

Vukao je popularni Bobi napad Mavsa u uvodnoj fazi poslednje četvrtine i uz Tima Hardaveja Džuniora bio jedini koji je nešto pogađao iz igre. Povezao je šest poena i držao rezultatsku klackalicu, ali ga je peti faul na sedam i po minuta pre kraja sputao jer je Kid bio prinuđen da svog centra povuče s terena i sačuva ga za finiš. Ubacio ga je doduše tek na 2,7 sekundi pre isteka vremena, kako bi pojačao skok u dramatičnoj završnici, a zapravo je učinio da poslednji napad Sparsa propadne! U poslednjim minutima Džejlen Branson i Dežonte Marej su razmenjivali ozbiljne udarce, ali je šuter Mavsa izašao kao pobednik. Njegova dva pogotka s penala na 12,6 sekundi do kraja donela su Dalasu 107:104, Marej je zatim bio polovičan s istog odstojana, da bi Francuz Frenk Nlikina pogodio dva šuta za 109:105. Na semaforu je ostalo 10 sekundi. Lon Voker je zatim pogodio trojku za vrhunac drame, da bi Bransonu zadrhtala ruka sa linije slobodnih bacanja. Srećom po njega Keldon Džonson napravio je veliku grešku i praktično prodao poslednju loptu na utakmici pošto je Boban Marjanović zaklonio pogled ka drugom kraju terena kod izvođenja auta...

Branson je meč završio sa 31 poenom (9/17 iz igre, 1/4 za tri), te 10 skokova i tri asistencije. Hardavej je ubacio 23 poena, koliko i Marej na drugoj strani, s tim što je najbolji strelac Sparsa imao još devet uhvaćenih i osam podeljenih lopti. Luka Dončić je takođe prikupio 23 poena, ali uz loše procente – 10/25 iz igre i 3/12 za tri. Dobio je 36 minuta, ali i zvižduke publike zbog druge tehničke ove sezone, ujedno druge u poslednje tri utakmice.