Virtus izvadio fleke iz Beograda: Teo 19 poena i 1/8 za tri, Marković isključen, Gembl odličan

Vreme čitanja: 2min | sre. 15.01.20. | 22:53

Tim Aleksandra Đorđevića bolji od Darušafake - 83:72

Nije blistao Virtus, ali je uspeo da izvadi fleke iz Beograda. Igrao je tim Aleksandra Đorđevića protiv Darušafake i uspeo da dobije i izjednači se sada sa turskim timom na skoru 1-1. Ekipa iz Bolonje je ovaj meč dobila najviše zahvaljujući igri u prvom poluvremenu, a krajnji rezultat je glasio 83:72.

Darušafaka se nekako celim tokom utakmice vraćala, nije se predavala, ali je kvalitet Virtusa na kraju izašao na videlo. To znači da turski tim sa skorom 1-1 čeka Partizan 21. januara u Istanbulu.

Izabrane vesti

Inače, treba istaći da je meč odigran u jako dobrom ambijentu pred skoro punom dvoranom u Bolonji uz prisustvo vatrenih navijača domaćeg tima.

Virtus je u prvom kolu prošao kao bos po trnju u Beogradu, pa je sada tražio iskupljenje. Videlo se da su igrači Aleksandra Đorđevića vrlo motivisani, tako su i počeli duel, posebno u prvom poluvremenu bili domaćini nadahnuti kada su napravili 14 razlike i u tom momentu je delovalo da će tim iz Bolonje lako do trijumfa.

U trećoj deonici je Virtus opet počeo da trokira, generalno smo gledali košarku koja nije plenila lepotom, a tu se Darušafaka dobro snašla i prišla na sedam poena zaostatka pred ulazak u četvrtu četvrtinu. Virtus je od suštinski gotove utakmice počeo da kocka prednost, tako da su igrači Aleksandra Đorđevića sigurno osećali pritisak u tom momentu.

Baldi Rosi je dao jako bitnu trojku na startu poslednje deonice, a na to se nadovezao Marković prodorom do samog koša. Imao je Marković i jedan okršaj sa Braunom zbog kog je na kraju i isključen zbog dve tehničke greške. Nije se Marković usaglasio sa sudijom Boltauzerom i Obrkneževićem, ali morao je da se pomiri sa tom odlukom.

Ipak, Virtus je i bez njega u poslednjih pet minuta uspeo do trijumfa.

Najefikasniji kod Virtusa bili su Miloš Teodosić sa 16 poena (1/8 za tri) i Džulijan Gembl sa 15 poena. Stefan Marković je meč završio sa sedam poena i 0/6 za tri poena. Kolson, Guler i Lamb su dali po 13 poena za Darušafaku.

U sledećem kolu u grupi E Partizan ide na noge Darušafaki, a Virtus gostuje Trentu.

EVROKUP - TOP 16, 2. KOLO

Grupa E

Sreda

Trento - Partizan 58:83
/Kraft 10 - Zagorac 11/

Virtus Bolonja - Darušafaka 83:72
/Teodosić 19 - Lamb 13/

FOTO: MN Press


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara