
Virtus: Hvala Đorđeviću i Daniloviću
Vreme čitanja: 1min | uto. 20.08.19. | 17:23
Zdravlje Teodosića je najvažnije
Odluka čelnika srpske kuće košarke da ne vode povređenog Miloša Teodosića u Kinu, izazvala je reakciju Virtusa, kluba za koji je srpski plej ovog leta potpisao. Italijani su objavili saopštenje u kojem se javno zahvaljuju predsedniku KSS Predragu Daniloviću i selektoru Aleksandru Đorđeviću na razumevanju i brižnom odnosu prema Teodosiću.
Srpski as će i naredne dane provesti u Bolonji, gde će ići na tretmane zbog stopala, koje je povredio 10. avgusta i zbog kojeg će gotovo sigurno propustiti predstojeće Svetsko prvenstvo.
“Mi smo u stalnom kontaktu i saradnji sa kolegama iz srpskog saveza i želimo da se zahvalimo predsedniku Predragu Daniloviću, selektoru Aleksandru Đorđeviću i doktoru Radovanoviću na njihovoj volji i osećajnosti. Znamo dobro koliko Miloš znači reprezentaciji Srbije i jako nam je žao što neće biti u Kini, ali je ispravno staviti na prvo mesto zdravlje i oporavak igrača i to je ono što ćemo da uradimo”, poručuju iz Virtusa.
Izabrane vesti
Čelnici italijanskog kluba se slažu sa stavom da nešto mora da se učini zarad zaštite igrača, koji se sve češće i sve teže povređuju poslednjih godina.
“Videli smo mnogo povređenih vrhunskih igrača i potrebna nam je velika pažnja i briga zbog zgusnutog kalendara. Previše je povreda i veliki igrači moraju da budu zaštićeni, jer su oni glavne zvezde ovog šoua”, poruka je iz Virtusa.
Foto: Starsport