Vreme čitanja: 5min | sre. 12.11.14. | 19:25

Crno-beli ostali u igri za plasman u drugu fazu Evrokupa

Vanja Marinković

KRAJ UTAKMICE!

19.46 - Luka Bogdanović pogodio je samo jedno slobodno bacanje, a Asesoft nije iskoristio poslednji napad, tako da je meč zavtšen rezultatom 76:69.

19.45 - Gosti takođe uspešni sa linije penala za 75:69.

19.41 - Gagić pogađa oba slobodna bacanja i stavalja tačku na ovaj meč. Ostalo je još samo 13 sekundi...

19.40 - Greške na sve strane. Partizan ima loptu, pola minuta do kraja. I dalje je plus šest za Partizan.

19.38 - Tepić pogađa trojkuuuu! Da li je Partizan prelomio meč - 73:67? Do kraja minut i 11 sekundi.

19.37 - I Murić pogađa samo jedan penal - 70:64. Ali, Faluvers ostaje sam u ćošku i pogađša trojku - 70:67!

19.34 - Promašaj Marinkovića, pa uhvaćena lopta Milutinova, ali zatim i njegova greška koja je omogućila Asesoftu slobodna bacanja. Milutinov je zbog pet penala morao napolje, a Džerald Li pogađa samo jednom - 69:64.

19.31 - Na suprotnoj strani pogađa Murić, ali ne da se ni Asesoft, pa uzvraća preko Lija.

19.30 - Muhamed pogađa samo jedno slobodno bacanje.

19.27 - Najboljom akcijom na meču Gagić je doveo Partizan do opipljive prednosti i podigao seriju crno-belih na 12:2 u četvrtoj deonici. Gosti ne znaju šta ih je snašlo, pa su zatražili tajm-aut.

19.25 - Džerald Li je promašio oba slobodna bacanja.

19.22 - Trojka Milana Mačvana sa više od sedam metara za plus četiri domaćeg tima!

19.22 - Gosti su se spteljali, a Vanja Marinković trojkom vraća prednost na stranu crno-belih.

19.20 - Murić opet!

19.20 - Muhamed polaže i dovodi Asesoft do najubedljivije prednosti, ali uzvraća Murić, pa je opet minus četiri.

19.18 - Počela je poslednja deonica.

19.17 - Ima li Vujošević rešenje za ovo?

19.16 - Flauvers pogađa trojku. To je već deveta za Asesoft iz 15 pokušaja. A Andrić nije uspeo da realizuje poslednji napad.  Ovu četvrtinu gosti su dobili 20:11.

19.14 - Posle šest minuta bez pogotka uspeo je Tepić da prekine crnu seriju.

19.10 - Dugo se rezultat nije menjao, niz grešaka na obe strane, a onda Džerald Li povećava prednost Asesofta.

19.07 - Daleko bolja igra Asesofta u ovm trenucima i nekoliko zbunjujućih napada Partizana doveli su opet goste do prednosti.

19.03 - U istom napadu šut za tri poena nisu iskoristili ni Andrić, ni Tepić. Na suprotnoj strani neuspešan Labović.

19.02 - Milutinov je pogodio prvi put iz igre za 48:43, Muhamed je uzvratio lakim poenima, a onda Dragan Labović trojkom poravnava na 48:48

19.01 - Vanja Marinković još jednom trojkom - trećom - drži Partizan u prednosti, iako su gosti iskoristili dva početna napada.

19.00 - Počelo je drugo poluvreme.

18.45 - Gotovo je prvo poluvreme u Pioniru. Pred 4500 navijača, Partizan ima vođstvo protiv rumunskog Asesofta - . Što je još važnije, crno-beli igraju daleko efikasnije nego u dosadašnjem toku sezone. Najefikasniji je Vanja Marinković sa 12 poena.

Inače, atmosfera u Pioniru je izvanredna, navijači su sve vreme uz tim, a pre meča su poslali emotivnu poruku Saši Pavloviću da se vrati u klub.

Evo kako je to izgledalo...

18.44 - Milutinov polovičan sa penala.

18.43 - Gosti su promađili još jednu trojku.

18.42 - Vanja Marinković pogađa oba bacanja.

18.41 - Kuper pravi faul u napadu. Treći prekršaj za njega.

18.40 - Kuper hvata pod košem i poentira, Tepić gubi loptu u napadu.

18.39 - Još jednom Asesoft nije iskoristio napad, ali greši i Mačvan u koracima.

18.36 - Trojka Vanje Marinkovića, Partizan opet vodi, a njegov junior već ima deset poena.

18.36 - Vanja Marinković pogađa za dva poena - 37:36.

Mačvan18.36 - Asesoft pravi faul u napadu, prilika da domaćin vrati vođstvo,

18.35 - Centar Partizana Milutinov u narednom pokušaju sa slobodnih bacanja tek polovično uspešan. Crno-beli na minus jedan.

18.34 - Milutinov pogađa oba penala - 34:36.

18.31 - Šesta trojka a goste koji prvi put vode. Sad Partizan i gubi loptu i to je već 32:26.

18.28 - Najpre je Runkauskas pogodio trojku, pa Murić izgubio loptu i napravio nesportski faul, što je rumunski tim iskoristio i preko Brauna smanjio na 31:32.

18.26 - Trojka Murića - 30:27.

18.25 - Murić pogađa, ali uzvraća i Li - 27:27.

18.25 - Asesoft se u potpunosti vratio u meč, Braun stiže do desetog poena i donosi izjednačenje - 25:25.

18.24 - Počela je druga četvrtina.

Duško Vujošević18.21 - Braun je trojkom u poslednjoj sekundi značajno poništio trud crno-belih, koji posle vrlo dobre igre u prvih deset minuta imaju samo dva poena viška.

18.20 - Pelekanos pogađa trojku, a onda Džerald Li sa linije penala pogađa samo jednom za 20.25.

18.19 - Koš Gagića. I to od faulom. Zatim promašaj sa linije penala.

18.17 - Upisao se i Milenko Tepić, sa linije penala pogađa za 23:14.

18.15 - Milan Mačvan serijom poena diže vođstvo Partizana na plus sedam, ali se Asesoft drži dobrom realizacijom penala.

18.14 - Koš Brauna za minus četiri Asesofta.

18.13 - Dalo je primašio dve vezane trojke.

18.12 - Još jedna izgubljena lopta Asesofta.

18.11 - Prvi poeni Milana Mačvana.

18.09 - Uzvraća Asesoft trojkom Brauna, ali Gagić sa linije penala vraća prednost na stranu Vujoševićevog tima.

18.08 - Gagić daje koš, zatim koriste crno-beli izgubljenu loptu gostiju i preko Murića košem za tri poena beže na duplu razliku 14:7.

18.06 - Prvi koš Murića za 9:7.

18.04 - Asesoft se brzo vratio u susret, pogodak za 7:7.

18.03 - Još jedan pogodak Partizana, Marinković daje koša, ali uzvraća Dragan Labović serijom od pet poena.

18.02 - Partizan je odlično otvorio utakmicu i zakucavanjem Milutinova, potom trojkom Marinkovića stekao plus pet.

18:00 - Transparent "Batali pecanje i dođi na basket", navijača Partizana upućen Saši Pavloviću koji još nije odlučio gde će nastaviti karijeru.

17:55 - Partizan je prošlog vikenda pobedio MZT u Jadranskoj ligi uz odličnu partiju Vanje Marinkovića, a očekuje sa da 17-godišnji bek i večeras bude jedan od najboljih na terenu.

17:48 - Milan Mačvan se zagreva, a umesto Đoke Šalića u roster Partizana vratio se Nemanja Bezbradica koji je se oporavio od povrede.

17:45 - Partizan ima četiri poraza na startu ovog takmičenja, a Asesoft tri pobede i jedan neuspeh. Rumunska ekipa ima čak devet strana u svom sastavu.

17:40 - Dobrodšli u halu Pionir koja se polako puni uoči mečaa Partizana i rumunskog Asesofta koji bi mogao bude odlučujući za ambicije crno-belih u Evropi ove sezone.

(FOTO: MN Press)