Svemogući Luka prejak za Bobijev Hjuston (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.11.23. | 05:21

Dončić ubacio 41 poen, Marjanović odlukom trenera nije ulazio u igru – 121:115

Fantastični Luka Dončić bio je bukvalno nezaustavljiv za odbranu Hjustona, pa pitanje pobednika u Amerikan Erlajns gotovo da nije ni moglo moglo da bude dovedeno u pitanje, uprkos naporima Roketsa u završnici meča - 121:115.

Slovenački košarkaš je u jednoj od svojih najboljih partija ove sezone postigao 41 poen, za 38 minuta provedenih na parketu. Uz to je imao i deve skokova i devet asistencija, mnoštvo efektnih, vanserijskih poteza, koji su često do ludila dovodili njetove čuvare. Dončićev učinak u gotovo u potpunosti bacio he nimalo zanemarljiv doprinos Kajrija Irvinga, koji je pobedi svog tima doprineo sa 27 postignutih poena. Kod Hjustona je u prvom planu bio mladi Turčin, Alperen Šengun, sa 31 poenom i devet skokova, odigrao je odlično u samoj završnici meča i naterao domaćina da dodatno doda gas, kako bi osigurao trijumf.

Mevsi su na Dončićevim krilima prelomili utakmicu u drugoj polovini poslednje četvrtine, napravivši seriju 14:4, koja ih je odvela na +9 (111:102) i omogućila da dođu dođu do željenog slavlja. Ipak, uzbuđenja nisu izostala, s obzirom na to da su gosti serijom Šengunovih poena došli na svega tri poena zaostatka 22 sekunde pre kraja (115:112), ali je onda usledio tajm-aut domaćina i akcija koju je u poene sa linije penala pretvorio Irving.

Džabari Smit je uspeo da pogodi trojku osam sekundi pre kraja, ali je svaku dilemu po pitanju pobednika, zakucavanjem u narednom napadu razrešio Derik Džons. Dončiću je sa linije penala preostalo samo da dodatno popravi svoj košgeterski učinak i stavi tačku na 11. pobedu Mevsa u ovoj sezoni.