Surovi Efes osvojio i Barselonu, OLI prekinuo crnu seriju

Vreme čitanja: 3min | pet. 10.01.20. | 23:37

Vanja Marinković ubacio 20 poena za Valensiju

Nema Efes nameru da prepusti prvo mesto tabele bilo kome. Turski klub, finalista Evrolige iz prošle sezone, niže pobede, a novu je ostvario večeras u derbiju kola protiv Barselone. I to u Španiji – 86:82.

Karakter istinskog pobednika, šampiona, pokazao je Efes u Kataloniji. Gubio je sedam razlike četiri minuta pre kraja (75:68), kada je Mirotić pogodio trojku, ali nije odustao. Singlton i Larkin su potom preuzeli konce igre u svoje ruke i polako istopili prednost domaćina, da bi onda režirali i preoket.

Singlton je ubacio četiri, a Larkin sedam poena u tih poslednja četiri minuta, uz četiri poena Pitersa. Kataloncima su se vezale ruke, Oriola četiri i Mirotić tri poena su jedini ubacivali loptu kroz obruč do kraja utakmice.

Kada se podvukla crta, novopečeni turski reprezentativac Šejn Larkin sa 26 poena je bio igrač utakmice, Kris Singlton je ubacio 17 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Brendon Dejvis sa 20 poena, dok je Nikola Mirotić postigao 14. Srpski reprezentativac u redovima Efesa Vasilije Micić nije igrao zbog povrede.

Ekipa Olimpijakosa je posle tri uzastopna poraza našla svetlo na kraju tunela. Grci su slavili u Valensiji – 93:91.

Iako je samo dva poena razlike na kraju, Atinjani su mirno iskontrolisali finiš utakmice i sve vreme vodili od dva do pet poena prednosti. Na svaki napad domaćina su umeli da odgovore, tako da su došli do trijumfa.

Pet igrača u timu Olimpijakosa je ubacilo dvocifren broj poena, a najviše Printezis – 18 poena. Jedan manje je ubacio Vezenkov. Zanimljivo, srpski reprezentativac Nikola Milutinov je igrao 15 minuta, ali nije ni šutirao na koš, već je doprineo pobedi sa pet skokova.

Odličan meč odigrao je Vanja Marinković za Valensiju, ubacio je 20 poena (3/4 za dva, 2/3 za tri, 8/8 bacanja), dok je Crnogorac Bojan Dubljević postigao svega dva poena.

Najmanje neizvesnosti je bilo u Minhenu, gde je CSKA upisao pobedu nad Bajernom, kojem nije pomogla ni smena trenera – 84:77.

Rusi su u trećoj četvrtini imali i 20 poena prednosti, ali je Bajern uspeo u poslednjoj deonici da priđe na samo poen zaostatka (70:69). Ipak, Armejci su uspeli da se odlepe u finišu, najpre na 75:69, a onda i na nedostižnih 80:71.

Najbolji igrač utakmice bio je Majk Džejms sa 27 poena, dok mu je najveća pomoć bio Darun Hilijard sa 20 poena. U ekipi Bajerna Greg Monro je postigao 20, a Vladimir Lučić 17 poena.