Rašid Sulajmon (©Budućnost Voli/Filip Roganović)

Sulajmonova eksplozija u Morači, Budućnost posle dva kola na plus 69

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.09.24. | 21:56

Pitanje pobednika nije se ni postavljalo

David Škara je ubacio dva početna koša na utakmici. I to je bilo sve od Splita. Jer u nastavku se razgoropadio Rašid Sulajmon i Budućnost je zatrpala gosta iz Hrvatske sa ubedljivih 97:75 za drugu pobedu u novoj sezoni ABA lige.

Usput i “lansirala” veteran od 30 leta mada to možda i nije prigodan izraz za čoveka u tim godinama. Međutim, činjenica je da Sulajmon nije imao posebno zapaženu karijeru, te da je preko Metropolitana, Saragose, Burga, Koje i Hong Konga prošle sezone stigao do Litvanije, ali do Vulvsa. Tamo se izborio za mesto u idealnoj petorci prvenstva, a sada i nama u regionu pokazao da ume da bude baš opasan.

Split je upropastio već u prvoj četvrtini kada je povukao seriju 13:0. Samo u tih prvih 10 minuta postigao je 14 poena i Budućnost je povela sa 33:13. Sve posle toga bilo je odrađivanje posla.

Rašid Sulajmon se na kraju zaustavio na 21 poenu, usput je dopisao i četiri skoka i pet asistencija.

Kad je on suštinski ubio u pojam goste iz Splita priključili su mu se i ostali. Kevin Duane Ferel je ubacio 15 poena, dok je Udoka Azubuike svojih 13 nadogradio sa 10 skokova za dabl-dabl utakmicu. Dvocifen je bio i Kenan Kamenjaš s 10 poena, mada ostaje utisak da je Budućnost ispustila šansu da upiše prvu “stotku” pošto je u finišu meča skoro četiri minuta bila bez poena.

Kod Spličana, Škara je bio najefikasniji sa 15 poena, Vito Kučić je dodao 13, a Šenon Šorter 12.

Premalo za Budućnost koja je posle pobede od 47 razlike nad Mornarom u prvom kolu sada na “plus 69”.