STATISTIKA: Zvezda dobila, a imala samo pet slobodnih bacanja

Vreme čitanja: 1min | pet. 27.12.19. | 19:55

Samo 18 primljenih poena u drugom poluvremenu

Gledali smo vrlo tvrdu utakmicu u Kazanju. Zenit i Crvena zvezda su se dosta mučili u napadu, dešavalo se da posle pet i po minuta igre u poslednjoj deonici ukupan rezultat u toj četvrtini bude 3:2. U svemu tome bolje se snašla Crvena zvezda - 58:65.

Igralo se na mali broj poena, a Zenit je završio utakmicu sa samo 58 datih poena. Domaći tim je u drugih 20 minuta dao samo 18 poena.

Upada u oči činjenica da je Zvezda na ovoj utakmici imala samo pet slobodnih bacanja. I od toga je pogodila četiri. Crveno-beli su šutirali 50% za tri poena i time dobili meč. Tim Dragana Šakote je gađao 7/14 za tri poena. Zenit je gađao 9/30.

Bili Beron je bio najbolji igrač meča sa 26 poena i ukupnim indeksom 34.

Crvena zvezda je bila daleko bolja u skoku, Zvezda je imala 41 skok, dok je Zenit imao ukupno samo 23. Sve u svemu, uspešan posao crveno-belih.