Šta se dešava sa Realom? Valensija ga ubila usred Madrida

Vreme čitanja: 2min | čet. 08.10.20. | 22:43

Odlični Dubljević, Tobi i Kalinić

Šta se dešava sa Real Madridom?

U prvom kolu Evrolige poraz od Baskonije, u drugom kolu poraz od Valensije i to na svom parketu. Nešto ne štima u timu Pabla Lasa, a sa druge strane Valensija igra vrlo dobro i na krilima Bojana Dubljevića i Nikole Kalinića potpuno je razmontirala Madriđane - 77:93. Čak ni rezultat ne pokazuje realno stanje i nadmoć gostiju na ovoj utakmici.

Kao da su igrači dva tima zamenili dresove, tako je sve izgledalo u glavnom gradu Španije. Valensija najvažniji udar napravila krajem treće četvrtine kada je odličnom igrom uspeo da odvede Slepe miševe do zaista velike prednosti od 15 poena na ulasku u poslednju četvrtinu. Nekako kao da je tim Haimea Ponsarnaua igrao daleko zrelije, iskusnije, kao da je prevalio preko leđa mnogo više nego Real.

Prosto se videla ideja u igri, a Real samo može da se zapita šta će da radi ako mu i Fakundo Kampaco ode u NBA ligu. Biće Madriđani u velikim, velikim problemima.

Od poraza u ACB ligi prošle sezone, preko poraza od Baskonije, do poraza od Valensije... Ako Real bude ovako nastavio, možemo da kažemo da mogu uskoro da se očekuju neke promene u Realu. Jer ovo na sve liči samo na slavni Kraljevski klub ne liči.

Sa druge strane, Valensija može da bude izuzetno zadovoljna i pobedom, a još pre toga načinom na koji je potpuno razbila Real u gostima. Nije sad da Madriđani imaju neku posebnu podršku na svom terenu pa da im to bude izgovor.

Ubedljivo najbolji igrač kod Valensije bio je Bojan Dubljević sa 24 poena, a treba istaći da je čovek pogodio šest trojki iz devet pokušaja. Podsećamo, radi se o centru.

Nikola Kalinić je za 22 minuta imao 10 poena i osam skokova uz šut za dva 5/8. Majk Tobi je dodao 14 poena i pet skokova, a ostali su bili ispod 10 datih poena. Kod Reala su bolji od ostalih bili Valter Tavares sa 15 i Fakundo Kampaco sa 14.

Druga utakmica i druga pobeda Valensije u Evroligi. I drugi poraz Reala.